Jakub Barwiak Jakub Barwiak 18.10.2017 22:54
Wonder Woman zawalczy o Oskara
415V

Wonder Woman zawalczy o Oskara

Wonder Woman okazało się być jednym z najlepiej ocenianych i najlepiej zarabiających filmów tego roku. Być może widowisko DC zdobędzie również nominację do Oskara.

W lipcu pojawiły się plotki mówiące o tym, iż Warner Bros. rozważa rozpoczęcie kampanii oskarowej Wonder Woman. Plotki te okazały się prawdziwe, wytwórnia uruchomiła stronę internetową z filmami, jej produkcji, które według niej mogą zasługiwać na nominację do Oskara. Obok Dunkierki, Blade Runnera 2049 i Lego Batman znalazło się tam miejsce dla Wonder Woman właśnie.

Szefostwo DC nie było zwolennikiem wizji Zacka Snydera

Na stronie tej można znaleźć informacje o kinach, w których będą miały miejsca pokazy dla członków Akademii, konkretne kategorie, w które mierzy Warner Bros. Wonder Woman wymieniane jest aż w kontekście 15 kategorii, w których znaniem wytwórni mogłoby być nominowane.

Warto przypomnieć, że Warner Bros. przeprowadziło już skuteczną kampanię oskarową letniego blockbustera. Produkowany przez nich Mad Max: Na drodze gniewu zgarnął 10 nominacji, w tym za najlepszy film i dla najlepszego reżysera, ostatecznie zdobywając sześć statuetek w kategoriach technicznych.

Według wielu krytyków, Wonder Woman wprowadziło uniwersum DC na właściwe tory. O utrzymanie tej passy zawalczy Liga Sprawiedliwości, która w kinach pojawi się już w listopadzie.

Źródło: http://movieweb.com/wonder-woman-oscar-campaign-warner-bros/

Tagi: DC patty jenkins Warner Bros Wonder Woman