Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.10.2017 21:23
Problemy z Wiedźminem 3 na PS4 Pro
2252V

Problemy z Wiedźminem 3 na PS4 Pro

Wiedźmin 3: Dziki Gon od kilkunastu dni korzysta z pełni mocy jaką daje PS4 Pro. Gra prezentuje się dużo lepiej niż wersja odpalona na PS4. Okazało się jednak, że sporo ludzi ma problemy z tytułem.

Łatka do Wiedźmina 3: Dziki Gon dodająca pełną obsługę PlayStation 4 Pro pojawiła się na początku tego miesiąca. Ekipa CD Projekt Red mocno popracowała nad grą, dzięki czemu dostaliśmy skalowaną do rozdzielczości 4K za pomocą tzw. techniki checkerboard rendering. Deweloperzy dali więc dobry powód, by do gry wrócić (lub zagrać w nią pierwszy raz). Okazało się jednak, że sporo ludzi po zainstalowaniu aktualizacji nie może grać. Dlaczego?

Wiedźmin 3 na PS4 Pro. Jaka jest różnica?

Gra non stop się wiesza lub wyrzuca do menu konsoli. Zgłoszenia o problemach zaczęły pojawiać się na Reddicie i wielu forach, w tym na NeoGAF-ie. Gracze próbowali się też kontaktować bezpośrednio z CD Project Red, ale byli zaskakiwani odpowiedzią, że studio nie ma w planach poprawiać niczego więcej.

Temat podłapał brytyjski Eurogamer, który podpytał ekipę czy faktycznie nie ma zamiaru nic robić z tymi problemami. Okazało się, że będzie wręcz przeciwnie. Studio sprawdza co powoduje problemy, a informacja wysłana graczom okazała się po prostu pomyłką i błędem w komunikacji.

Jeśli więc mieliście jakieś problemy z Wiedźminem 3 po ostatniej aktualizacji, to możecie spać spokojnie - będzie lepiej.

Tagi: CD Projekt RED cdp.pl playstation 4 ps4 pro Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nie przegap