Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 28.09.2017 18:34
SOMA pobrane ponad 650,000 razy. Twórcy mówią o kolejnych projektach
538V

SOMA pobrane ponad 650,000 razy. Twórcy mówią o kolejnych projektach

SOMA zapewniło Frictional Games stabilną sytuację finansową i twórcy nie marnują czasu - ekipa pracuje nad dwoma kolejnymi grami, a o jednym z nich mamy usłyszeć całkiem niebawem.

SOMA to świetny horror w klimatach science fiction od mistrzów gatunku ze szwedzkiego studia Frictional Games. Tytuł nie okazał się sukcesem na miarę ich poprzedniego dzieła - Amnesia: The Dark Descent. Mimo wszystko twórcy są zadowoleni z wyników. Chociaż same liczby i fakt, że gra zwróciła się dopiero po roku mówią co innego.

SOMA z aktualizacją 1.06 na PlayStation 4.

SOMA w ciągu dwóch lat zostało pobrane ponad 650.000 razy. Należy tu zaznaczyć, że chodzi o liczbę pobrań, a nie sprzedanych egzemplarzy. Sama gra była często obecna w Humble Bundle i miała liczne promocje. Wyniki sprzedaży i komercyjny sukces jest więc mniejszy niż może sugerować przytoczona liczba.

Gra się jednak nadal sprzedaje. W 2015 roku liczba sprzedanych kopii wynosiła 400.000 - łączna sprzedaż z PC i PS4. Oznacza to, że w ciągu ostatniego roku tytuł zaliczył wzrost o 250.000 pobrań. Znowu jednak trzeba pamiętać, że grę można było niejednokrotnie kupić za groszowe sprawy.

SOMA to jednak sukces w oczach twórców i zarobione pieniądze pozwoliły na bezpieczne kontynuowanie prac nad kolejnymi grami. Studio pracuje obecnie nad dwoma projektami i chciałoby wydawać jeden tytuł co dwa lata. Pierwszy projekt angażuje blisko 80% wszystkich pracowników i będzie to gra przerażająca w swojej naturze. Oficjalnej zapowiedzi możemy się spodziewać w pierwszej połowie przyszłego roku.

Postępy czynione przy drugiej grze przebiegają dobrze, ale studio musiało opóźnić pracę ponieważ okiełznanie nowej technologii zajęło im więcej czasu niż było to spodziewane (Czyżby chodziło już o PS5?). Tytuł jest o tyle ciekawy, że znajduje się znacznie dłużej w etapie przeprodukcji niż poprzednie dzieła ekipy. Jest to podobno bardzo cenne ponieważ gra ma pokryć wiele trudnych elementów - cokolwiek to znaczy. Nie znamy szczegółów, ale wiemy, że będzie to pozycja nastawiona w mniejszym stopniu na bezpośrednie straszenie. Zamiast tego rozgrywka ma się skupić na graczu, który podczas poznawania historii będzie zdobywał coraz więcej wiedzy na temat wielu różnych konceptów. Premiera to odległa kwestia i nie mamy co liczyć na nowe wieści w najbliższym czasie.

Osobiście jestem jedną z tych osób, które były zachwycone ostatnim dziełem Frictional Games i ich ponurej wizji sci fi. Kolejne ich produkcje kupuję z miejsca. Jak sytuacja wygląda u Was? Dołożyliście się do wyniku?

SOMA - zwiastun

Źródło: http://frictionalgames.blogspot.de/2017/09/soma-two-years-later.html

Tagi: Frictional Games playstation 4 SOMA wideo