Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 04.09.2017 08:53
God of War - zadania poboczne i używanie magii
3985V

God of War - zadania poboczne i używanie magii

God of War pokazuje się ostatnimi czasy na pięknych grafikach koncepcyjnych. Dzisiaj pojawiają się kolejne, ale oprócz tego na wierzch wypływają nowe informacje. Te dotyczą magii, zadań pobocznych czy zagadek.

God of War ma być całkiem innym doświadczeniem, jeśli porównać do poprzednich części. Zmieni się nie tylko mitologia, w której zostanie akcja, ale również perspektywa kamery oraz cały charakter gry. Nowa odsłona ma skupić się na narracji, która obracać się będzie wokół relacji Kratosa z jego synem Atresuem. Jeśli chodzi o mitologię - tym razem akcja gry rozgrywa się w mitologii nordyckiej. Mimo tak wielkiej zmiany gra nie odcina się od poprzedników. Kratos będzie więc pamiętać swoją przeszłość.

God of War na pięknych grafikach koncepcyjnych

Teraz na wierzch wypływają kolejne informacje na temat God of War. Jak się dowiadujemy z oficjalnego podcastu (link w źródle), trafimy do różnych krain z nordyckiej mitologii. Syn Kratosa okaże się przydatny nie tylko w walce, ale również w tłumaczeniu run, co okaże się niezbędne podczas rozwiązywania zagadek. Kilka z krain do których trafimy, będzie funkcjonowało w innym języku, ale będziemy mogli się go nauczyć w ramach rozgrywki. Pomoże to nie tylko w zagadkach, ale pozwoli to odnaleźć ukryte zadania poboczne.

Już w poprzednich odsłonach God of War mieliśmy do czynienia z magią. Wychodzi jednak na to, że w nowej odsłonie inaczej będzie odbywało się korzystanie z niej - Kratos bądź jego syn będzie wypowiadać odpowiednie inkantacje. W ramach postępu fabuły, Kratos za sprawą pewnego przedmiotu będzie mógł opowiedzieć synowi nową historię i przykładowo powiedzieć coś o matce.

Bogowie z nordyckiej mitologii różnią się oczywiście od tych z greckiej. Dlatego też w God of War spotkania z nimi będą miały nieco inny charakter. Twórca gry porównał greckich bogów do polityków, którzy ze swoich bezpiecznych miejsc manipulują ludźmi. Z kolei bogowie nordyccy są bardziej "przyziemni" i tym samym będą posiadać więcej ludzkich cech.

God of War ma pojawić się na początku przyszłego roku, ale na więcej szczegółów trzeba jeszcze poczekać. Poniżej znajduje się zwiastun zaprezentowany na tegorocznych targach E3. W galerii, jeszcze niżej, znajdują się nowe grafiki koncepcyjne.

God of War na świetnym zwiastunie z E3 2017

 

Źródło: https://secure.cdn.us.playstation.com/god-of-war/audio/GOW_podcast_v2.mp3

Tagi: galeria god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica

Nie przegap