SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 29.08.2017 17:20
Path of Exile na PS4? Na razie nie ma takiego tematu
1466V

Path of Exile na PS4? Na razie nie ma takiego tematu

Path of Exile to jedna z najpopularniejszych i najlepszych gier hack n' slash na PC-tach. Od jakiegoś czasu dostępna jest także na Xboksie One w formie bety, przez co zaczęły pojawiać się pytania o ewentualne wydanie produkcji na PS4.

Path of Exile powstało kilka lat temu za sprawą ludzi, którzy postanowili stworzyć swoją wersję gry dialbopodobnej. Wyszło im nad wyraz dobrze, przez co gra błyskawicznie wspinała się po kolejnych szczeblach sukcesu na PC-towym rynku, głównie za sprawą modelu płatności. Gra jest darmowa, z opcjonalnymi transakcjami (przedmioty, kosmetyka). Dzięki temu, absolutnie każdy może zagrać w ten tytuł bez płacenia nawet złotówki.

Po latach rządzenia na PC, Path of Exile pojawiło się na Xboksie One w wersji beta za sprawą Microsoftowego programu Preview, gdzie mogą lądować nieskończone gry (odpowiednik PC-towego Early Access). Momentalnie gra zachwyciła posiadaczy Xboksa i wygląda na to, że i na konsoli Microsoftu powtórzy sukces z PC. Co z wersją na PS4?

Path of Exile - zwiastun gry

Jak przyznali deweloperzy z Grinding Gear Games - na ten moment w ogóle nie ma takiego tematu. Z Microsoftem im się dobrze współpracuje i chcą się skupić na jednej wersji w danym momencie.

W tym momencie nie mamy żadnych planów. Decyzja by wypuścić grę na Xboksie One wzięła się z powodu dobrej współpracy z Microsoftem i tego, że ich konsola oparta jest o Windowsa, przez co konwersja gry była wyjątkowo łatwa.

Czy to oznacza, że Path of Exile nigdy nie trafi na PS4? Oczywiście, że nie. Po prostu w tym momencie deweloper zajmuje się jedną wersją (i prawdopodobnie wiąże go jakaś umowa z MS). Gdy skończy, to za kilkanaście miesięcy posiadacze PS4 powinni doczekać się także swojej wersji. No, chyba, że ktoś nie jest w stanie się doczekać, to może szarpnąć się na PC-tową wersję. O ile ma komputer na którym da się grać.

Źródło: http://gamingbolt.com/path-of-exile-dev-explains-why-the-game-is-not-coming-on-the-ps4-xbox-ones-esram-didnt-posed-many-issues

Tagi: grinding gear games Path of Exile playstation 4