Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 24.07.2017 18:06
Skull & Bones. Ubisoft ma już ogromne plany na rozwój gry
514V

Skull & Bones. Ubisoft ma już ogromne plany na rozwój gry

Skull & Bones to nowa marka Ubisoft i jak się okazuje - firma myśli o niej bardzo poważnie. Tytuł ma być mocno wspierany i przyciągać do siebie graczy na długie miesiące, a może nawet lata.

Skull & Bones przeszło długą drogę przed nabraniem swego kształtu. Okazuje się, że tytuł mógł zostać kolejnym odłamem popularnej serii wydawanej przez Ubisoft. Tak się jednak nie stało i gracze otrzymają zupełnie nową grę osadzoną w klimatach piratów, gdzie główna oś rozgrywki skupi się na sieciowych walkach. Nie zabraknie jednak pełnoprawnego trybu fabularnego, który opowie wciągającą przygodę.

Skull & Bones - dziennikarze są zachwyceni pokazem nowej marki Ubisoft

Skull & Bones to efekt niezwykle ciepło przyjętego Assassin's Creed IV: Black Flag i bitew morskich. Studio chciało po premierze gry iść dalej w tym kierunku i rozważało stworzenie kolejnej odsłony serii w podobnym stylu:

Po Assassin's Creed IV: Black Flag chcieliśmy pozostać w pirackiej fantazji i stworzyć z niej coś większego i silniejszego

Po opracowaniu prototypu skupionego na morskiej walce 1vs1 efekt był na tyle ciekawy i inny od tego, co prezentowało Assassin's Creed, że zdecydowano się przygotować nową markę.Tworząc nową serię studio ma więcej wolności i może lepiej eksponować kreatywność. Dzięki temu pracownicy mogą robić to na co mają ochotę.Jeśli zdecydowano by się na dalsze rozwijanie Assassin's Creed w kierunku klimatów piratów, to w ostatecznym rozrachunku seria zaczęłaby cierpieć na kryzys tożsamości i odbiegać od pierwotnego tematu.

Skull & Bones będzie więc zupełnie nową marką, z którą firma wiąże wielkie nadzieje i planuje długie wsparcie:

Tworzymy grę z myślą o długim wsparciu, która będzie opierała się na silnych mechanikach: RPG i rozgrywce sieciowej. Chcemy stworzyć mocną usługę oferującą doświadczenie starczające na dłuższy czas. Jesteśmy przekonani, że rdzeń mechaniki, który opracowujemy jest wystarczająco duży, aby gracze przez długi czas byli zaangażowani w grę. Naszym planem jest podtrzymać to uczucie.

Skull & Bones nie będzie się wyłamywało z obecnie modnego schematu praktykowanego przez Ubisoft. Możemy być pewni, że po premierze gra będzie nadal żyła i rozrastała się za sprawą dodatkowej zawartości i licznych aktualizacji. Podoba Wam się taka forma gier-usług?

Skull & Bones - zwiastun ujawniający grę

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/why-skull-and-bones-is-not-an-assassins-creed-spin/1100-6451953/

Tagi: skull Skull & Bones Ubisoft Ubisoft Shanghai