Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 10.07.2017 08:52
Elite Dangerous porównane pomiędzy PS4/PS4 Pro/XboxOne i PC
866V

Elite Dangerous porównane pomiędzy PS4/PS4 Pro/XboxOne i PC

Elite Dangerous pojawiło się ostatnio na PlayStation 4 i z miejsca rozkochało w sobie fanów kosmicznych podróży. Dzisiaj sprawdzamy jak gra wypada na różnych sprzętach.

Elite Dangerous według naszej recenzji jest świetną i uzależniającą grą, która pożera czas w zastraszającym tempie. Trzeba jednak wykazać się cierpliwością, gdyż na samym początku gra może przerosnąć swoją złożonością i ogólnie wysokim progiem wejścia.

Nasza recenzja Elite Dangerous

Jeśli chodzi o wsparcie PlayStation 4 Pro dla Elite Dangerous, to nie przewidziano jeszcze wyższej rozdzielczości niż 1080p - zamiast tego na PS4 Pro doczekamy się lepszej płynności lub nieco lepszej grafiki pod kątem geometrii i anti-aliasingu. Jeśli zestawić obie wersje z tą na Xbox One, okazuje się, że konsola Microsoftu cieszy się lepszym anti-aliasingiem, ale z kolei gorszą geometrią powierzchni planet, co widać podczas jeżdżenia łazikiem. Na konsoli Microsoftu widoczne są też braki w kwestii elementów otoczenia widocznych na stacji. Jeśli chodzi o płynność to najgorzej wypada tutaj zwykłe PS4, gdzie w najgorszych przypadkach płynność spada do poziomu 30 klatek na sekundę. PS4 Pro z lepszymi ustawieniami graficznymi i Xbox One ze swoimi ograniczeniami, cieszą się raczej stałą płynnością na poziomie 60 klatek na sekundę.

Elite Dangerous na porównaniu graficznym pomiędzy PS4/PS4 Pro/Xbox One i PC

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-elite-dangerous-face-off

Tagi: elite: dangerous Frontier Developments playstation 4 wideo