Daniel Stroński Daniel Stroński 06.07.2017 14:54
Horizon Zero Dawn z wersją 1.30. Dostaliśmy tryb Nowa Gra+, wyższy poziom trudności i wiele więcej
2540V

Horizon Zero Dawn z wersją 1.30. Dostaliśmy tryb Nowa Gra+, wyższy poziom trudności i wiele więcej

Horizon Zero Dawn spotkało się z nad wyraz przyjemnym przyjęciem na początku tego roku, a teraz, w cztery miesiące po premierze, gra otrzymała bogatą aktualizację zawartości.

Horizon Zero Dawn, czyli survival w otwartym świecie z trzecioosobowym strzelaniem do mechanicznych dinozaurów od Guerrilla Games, stało się kolejnym mocnym IP na wyłączność w growej bibliotece PlayStation 4. Co prawda tytuł ma swoje wady, stąd świetna, acz nie najwyższa ocena w naszej recenzji (8/10), ale przygoda Aloy to wciąż coś, czego nie możecie przegapić w tym roku.

Nasza recenzja gry Horizon: Zero Dawn

O dodatkowym trybie Nowej Gry+ pisaliśmy jeszcze w marcu, kiedy to deweloper napisał, że jest świadomy próśb graczy (choć przed premierą pisał, że można grać po ukończeniu fabuły i niczego takiego nie planują). Tak czy inaczej, po kilku miesiącach, studio Guerrilla Games oficjalnie ogłosiło, że tryb ten zasili zawartość gry - zresztą wraz z innymi ciekawymi dodatkami.

Od dziś ma być dostępny update z numerkiem 1.30, którego lista zmian i nowości wygląda następująco:

  • dodanie trybu Nowa Gra+,
  • dodanie poziomu trudności Ultra Hard,
  • aktualizacja dostępnej w grze broni i ekwipunku,
  • dodatnie dwóch nowych trofeów,
  • dodanie nowych malowań twarzy i wyglądów Fokusa Aloy,
  • naprawienie mniejszych błędów gry.

Jeśli chodzi o  tryb NG+, jest to możliwość ukończenia gry drugi raz, zachowując postęp postaci i zebrany sprzęt. Nie można wbić wyższego poziomu doświadczenia niż 50., ale EXP wciąż będzie napływał. Tutaj może okazać się atrakcyjny nowy poziom trudności Ultra Hard, na którym maszyny będą bardziej czujne i mają się mądrzej zachowywać, a życie gracza odnawiane będzie wolniej. Raz włączony, Ultra Hard nie będzie możliwy do obniżenia!

W kwestii aktualizacji broni - istniejące już elementy oręża i pancerza dostępne w grze doczekały się dodatkowego slota na modyfikacje, chociaż będzie on bardzo kosztowny. Co do trofeów - jedno dostaniemy za ukończenie trybu Nowa Gra+, drugi - za przejście tytułu na poziomie Ultra Hard. Jeśli chodzi o nowe malowania twarzy i wyglądy Fokusa - odsyłamy do galerii.

Dobrze, że deweloper stale wspiera grę i słucha sugestii fanów. Przypominamy, że w drodze jest rozszerzenie o nazwie "The Frozen Wilds".

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: Guerrilla Games horizon zero dawn Sony Interactive Entertainment