Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 30.05.2017 15:34
Gran Turismo Sport - jak duża przepaść dzieli je od Gran Turismo 6?
2090V

Gran Turismo Sport - jak duża przepaść dzieli je od Gran Turismo 6?

Gran Turismo Sport jest obecnie na etapie zamkniętych testów beta. W Sieci wciąż trwa dyskusja o tym jak dużym przeskokiem generacyjnym jest nowa odsłona symulatora względem szóstej odsłony i zdania są podzielone. Jak jest w istocie?

Gran Turismo Sport wciąż ma uruchomione zamknięte beta-testy, więc jeśli jesteście tymi szczęśliwcami, którzy otrzymali do niej zaproszenie, możecie zdobywać nowe samochody za przejechane kilometry, pobijać rekordy na trzech trasach i pod koniec dnia brać udział w trzech wyścigach.

Porsche zaprezentowane na zwiastunie Gran Turismo Sport

Grafika w Gran Turismo Sport może wydawać się niezbyt imponująca względem tego co oferowało Gran Turismo 6 wydane na PlayStation 3. Sytuacja się jednak zmienia jeśli faktycznie zestawimy dwie gry obok siebie i je porównamy. Deweloperzy z Polyphony Digital postawili na realizm i jak przyznaje sam redaktor Digital Foundry, ciężko w takiej sytuacji o wodotryski. Porównując nową odsłonę do poprzedniej mamy więc do czynienia z o wiele bardziej zaawansowaną geometrią pojazdów i oświetleniem - dla porównania wystarczy choćby przytoczyć deskę rozdzielczą odbijającą się na przedniej szybie i tego jak wiele elementów otoczenia odbija się na karoserii. Nie wspominając o tym, że samo otoczenie jest o wiele bardziej szczegółowe. Z technologicznego punktu widzenia również mamy do czynienia z dużym postępem - o wiele większa rozdzielczość i wykorzystanie technologii, dzięki czemu rozmaz i rozdzieranie obrazu widoczne w Gran Turismo 6 nie jest już obecne. Wszystko to zobaczycie na poniższym materiale przygotowanym przez Digital Foundry.

Gran Turismo Sport - porównanie z Gran Turismo 6

Gran Turismo Sport ma się pojawić jeszcze w tym roku, ale póki co nie znamy daty premiery. Na ten moment trwają testy beta, dzięki którym możemy sprawdzić nie tylko oprawę audiowizualną gry, ale również kod sieciowy i nowy system oceniania graczy pod względem umiejętności i fair play - na podstawie tych ocen gracze przydzielani się do kolejnych wyścigów. I jeśli chodzi o powszechną opinię graczy na temat najważniejszego elementu - model jazdy wypada naprawdę dobrze.

Tagi: Gran Turismo Sport PlayStation 4 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment wideo