Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 19.05.2017 17:22
Star War Battlefront 2. Twórcy opowiadają o trybie fabularnym i historii
751V

Star War Battlefront 2. Twórcy opowiadają o trybie fabularnym i historii

Star War Battlefront 2 ma naprawić jedną z największych bolączek poprzednika i twórcy obiecują znacznie więcej zawartości na premierę. Produkcja otrzyma także pełnoprawną kampanię fabularną dla samotnych graczy i to właśnie temu elementowi poświęcono nowe materiały

Star War Battlefront 2 pojawi się na rynku pod koniec roku w dniu 17 listopada. Pozycja opracowywana jest przez studia DICE oraz EA Motive i w założeniach ma być znacznie bardziej rozbudowaną grą. Twórcy obiecują wyciągnąć wnioski i zaoferują między innymi tryb fabularny. Ten przedstawiony będzie z punktu widzenia Imperium i pozwoli wcielić się w rolę Iden Versio. Historia rozpocznie się od wybuchu Gwiazdy Śmierci i obejmie wydarzenia aż po uformowanie Najwyższego Porządku znanego z filmowego Przebudzenia Mocy.

Battlefield 1 i Star Wars Battlefront 2 wprowadzą zmiany w wydawanych DLC

Star Wars Battlefront 2 otrzymało materiały wideo w formie dziennika producentów. Twórcy opowiadają o tworzeniu historii do gry. Pracownicy chcieli między innymi przedstawić opowieść widzianą z perspektywy zwykłego żołnierza pracującego dla Imperium. Zdecydowano się na to z prostego powodu - na przestrzeni ostatnich lat widzieliśmy mnóstwo przygód o rebeliantach oraz bohaterach walczących z reżimem imperatora. Rzadko jednak mogliśmy stanąć po drugiej stronie barykady, więc postanowiono nam to umożliwić za sprawą Star Wars Battlefront 2.

Star Wars Battlefront 2 - historia żołnierza Imperium

Główną bohaterką Star Wars Battlefront 2 jest Iden Versio. To kobieta silna i lojalna wobec rządów Imperium. Pochodzi z szanowanej rodziny, która od zawsze wspierała władzę. Jest także uzdolnionym pilotem. Studio pragnie przedstawić bliżej członków imperium i zatrzeć wrażenie, że żołnierze i szturmowcy to po prostu ludzie bez własnych osobowości, którzy ślepo podążają za rozkazami. Historia jest bardzo ważna dla twórców i przykłada się do niej istotną uwagę.

Star Wars Battlefront 2 - historia żołnierza Imperium

Przez większość czasu będziemy wcielać się w zwykłego szturmowca lub pilota. Nie zabraknie jednak momentów, w których pokierujemy bardziej ikonicznymi bohaterami sagi Gwiezdnych wojen. Na zwiastunie widać między innymi Luke'a Skywalkera, Darth Maula i Yodę.

Star Wars Battlefront 2 zmieni także dystrybucję dodatków - gra nie otrzyma przepustki sezonowej.

Źródło: YouTube (PlayStation EU)

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts PlayStation 4 star wars battlefront ii wideo