Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.05.2017 20:37
Tennis World Tour zadebiutuje w 2018 roku. Tenis wraca na konsole
1360V

Tennis World Tour zadebiutuje w 2018 roku. Tenis wraca na konsole

Tennis World Tour potraktować można jak duchowego spadkobiercę serii Top Spin, której ostatnia odsłona pojawiła się na konsolach poprzedniej generacji. Tenis po kilku latach przerwy wraca na konsole i to dzięki współpracy deweloperom mającym na koncie właśnie Top Spin oraz wydawcy BigBen.

BigBen wraz z Breakpoint Studio zapowiedzieli, że na początku 2018 roku w sprzedaży pojawi się Tennis World Tour, który traktować można jak duchowego spadkobiercę serii Top Spin, przede wszystkim dlatego, że nad produkcją czuwają osoby odpowiedzialne za tamtą markę. Ma to być jednocześnie zapowiedź jakości produkcji i symulacyjnego podejścia do rozgrywki.

Głównym designerem Tennis World Tour jest Pierre André, który jednocześnie może pochwalić się stanowiskiem producenta przy serii Top Spin. André przyznaje, że korzystając z doświadczeń jakie zebrała ekipa podczas produkcji gier z serii Top Spin, a także dzięki postępowi technologicznemu, uda im stworzyć niesamowicie realistyczną grę sportową.

W produkcji mamy znaleźć ponad 30 światowej sławy tenisistów i tenisistek, z których na początku wymieniono następujących zawodników:

  • Roger Federer
  • Gaël Monfils
  • Angelique Kerber
  • Garbiñe Muguruza

Więcej informacji o grze i prawdopodobnie pierwsze materiały z niej (bo tych aktualnie nie ma) poznamy w trakcie targów Gamescom 2017, które odbywają się w dniach 22-26 sierpnia. Pozostaje więc uzbroić się w odrobinę cierpliwości i czekać na pierwsze materiały z Tennis World Tour.

Źródło: http://inpublic.globenewswire.com/releaseDetails.faces?rId=2106094

Tagi: Bigben Interactive Breakpoint Studio PlayStation 4 Tennis World Tour