Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 15.05.2017 19:49
Thief 5 jednak nie powstaje. Studio Eidos zaprzecza plotkom
908V

Thief 5 jednak nie powstaje. Studio Eidos zaprzecza plotkom

Niedawno pojawiła się wypowiedź jednej z osób pracującej nad filmem Thief. Członek ekipy filmowej zdradził, że w produkcji znajduje się kolejna odsłona serii. Okazuje się, że nie jest to niestety prawda.

W zeszłym tygodniu ekipa odpowiedzialna za filmową adaptację serii Thief zdradziła, że w produkcji znajduje się kolejna gra o perypetiach jednego z najpopularniejszych złodziei w branży gier. Okazuje się jednak, że zaszła pomyłka i dezinformacja. Szef studia Eidos dosyć brutalnie rozprawił się z tą informacją.

Thief - oprócz filmu powstaje nowa gra?

David Anfossi zamieścił na Twitterze wymowny wpis. Potwierdził w nim, że pozycja faktycznie powstaje i studio ma już nazwę gry, a teraz musi tylko znaleźć zespół, który się tego podejmie i budżet.

 

Sarkastyczna wypowiedź dobitnie potwierdza, że Thief 5 nie znajduje się jednak w produkcji. Czwarta odsłona serii pojawiła się w 2014 roku i nie została najlepiej przyjęta przez krytyków i graczy. Wiele osób narzekało na aspekty techniczne i historię. Gra nie osiągnęła oczekiwanych wyników finansowych i szansę na kontynuację mocno spadły. Być może ewentualna popularność przygotowywanego filmu zmieni coś w temacie.

Źródło: Twitter (David Anfossi)

Tagi: eidos thief thief 5