Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 08.05.2017 12:42
Resident Evil Code Veronica X na PlayStation 4 pojawi się już wkrótce!
1668V

Resident Evil Code Veronica X na PlayStation 4 pojawi się już wkrótce!

Resident Evil Code Veronica X już w tym tygodniu wyląduje na PlayStation 4. Jednak nie w takiej formie jak przypuszczalnie większość liczyła.

Resident Evil Code Veronica X po raz pierwszy zadebiutowało w 2000 roku, kiedy to pojawiło się na konsolę Dreamcast. W następnym roku zostało przeniesione na PlayStation 2, a następnie w 2011 roku pojawiło się w wersji HD na PlayStation 3. Wydarzenia, które opowiedziane są w tej odsłonie kontynuują wątek opowiedziany w Resident Evil 2. Wcielamy się w Claire, która po incydencie w Racoon City, wyrusza na poszukiwanie swojego brata Chrisa Redfielda.

Resident Evil Code Veronica X zmierza na PlayStation 4

Resident Evil Code Veronica X pojawi się również na PlayStation 4. Na oficjalnym koncie gry w serwisie twitter pojawił się post z informacją.

Wychodzi więc na to, że w wersję na PlayStation 4 zagramy jako zwykły port w ramach PS2 Classics. Dostępna będzie jedynie w cyfrowej wersji w PlayStation Store od 10 maja 2017 roku. Co więcej wersja na PlayStation 4 będzie posiadała możliwość zdobycia platynowego trofeum, na co wskazuje lista z PSN Profiles - przypominamy jednocześnie, że wersja na PlayStation 3 nie miała. Wspominamy o tym też dlatego, że choćby pudełkowe wydanie Resident Evil 4 na PS4, również platynowego trofeum nie miało.

Resident Evil Code Veronica X z urywkiem rozgrywki w wersji HD w wersji PS3

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/resident-evil-code-veronica-x-coming-ps4-next-week/

Tagi: Capcom PlayStation 4 resident evil code veronica x