Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 05.05.2017 09:21
Playerunknown's Battlegrounds pojawi się na PlayStation 4
2000V

Playerunknown's Battlegrounds pojawi się na PlayStation 4

Playerunknown's Battlegrounds to jeden z tych tytułów, który na PC zyskał ogromną popularność za sprawą znanych streamerów. Wychodzi na to, że grę dostaniemy również na PlayStation 4.

Playerunknown's Battlegrounds to gra typu Battle Royale, w której duża grupa graczy (która może sięgnąć nawet liczby 100) zostaje rzucona na zamknięty teren gdzie będą toczyć ze sobą bój tak długo, aż przeżyje tylko jeden z nich. Każdą rozgrywkę uczestniczy zaczynają bezbronni, więc jej początek to wyścig po lepsze uzbrojenie - poczynając od narzędzi, a kończąc na snajperkach. Teren, na którym toczą się zmagania stopniowo się zmniejsza, aby wymusić na graczach częstsze spotkania. Całość zainspirowana jest japońską powieścią Battle Royale, która była inspiracją dla choćby Igrzysk Śmierci.

Za projekt odpowiedzialne jest Bluehole Studio na czele którego stoi Brendan Greene (znany jako PlayerUnknown), który swego czasu stworzył mod dla gier Arma i Arma II opierający się na tym samym co jego gra. Produkcja jest obecnie dostępna na paltformie Steam, gdzie w fazie Early Access bije rekordy popularności - tym samym zarobiła na siebie ponad 60 milionów dolarów.

Playerunknown's Battlegrounds w naszej bazie gier

Twórca Playerunknown's Battlegrounds w wywiadzie Business Insider ujawnił, że pracuje nad przeniesieniem swojej gry na konsole obecnej generacji. Zainteresowany nie powiedział jednak kiedy moglibyśmy się spodziewać jego gry. Przypuszczalnie będzie to końcówka tego roku, albo początek przyszłego. Gra stworzona została na silniku Unreal 4 i jak przyznaje sam pomysłodawca jest on bardzo przystępny w przypadku multiplatform. Na więcej informacji trzeba jednak poczekać. Tymczasem zerknijcie na zwiastun, który przybliży Wam charakter rozgrywki.

Playerunknown's Battlegrounds na zwiastunie Early Access

Źródło: http://www.businessinsider.com/playerunknowns-battlegrounds-coming-to-ps4-and-xbox-2017-5?IR=T

Tagi: bluehole studio PlayerUnknown's Battlegrounds PlayStation 4