Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 04.05.2017 18:33
Poznajcie Hakooma - gracza, który wbił 1200 platyn
5730V

Poznajcie Hakooma - gracza, który wbił 1200 platyn

Zdobywanie platyn to stan umysłu. Niektórzy na tym zajęciu potrafią nieźle zarobić. Inni z kolei świetnie się bawią i pną coraz wyżej w rankingach. Jeden z czołowych graczy pobił kolejny próg i zdobył 1200 platynę. Zgadniecie, w której grze tego dokonał?

Hakoom to zatwardziały łowca trofeów, który od 2009 roku prowadzi w wszelkich rankingach. Należy do grona nielicznych, którzy przekroczyli próg 1000 platyn. Jest także drugą osobą mającą ich na koncie 1200. Mogłoby się wydawać, że taka ilość platynowych pucharów oznacza, że Hakoom gra w same proste i szybkie gry. Okazuje się jednak, że jest inaczej i ostatni splatynowany przez niego tytuł to wymagające Nioh.

Serwis Eurogamer przeprowadził ciekawy wywiad z tym niewątpliwie utalentowanym graczem. Jak wyglądał początek jego kariery?

Jak tylko przeczytałem o trofeach PlayStation byłem bardzo podekscytowany. Chciałem rywalizować i być w pierwszej dziesiątce na świecie. Gdy mi się to udało wiedziałem, że uda mi się zdobyć pierwsze miejsce ponieważ ich zdobywanie szło mi bardzo sprawnie i szybko.

Poruszono także kwestię znaczenie platynowego trofeum:

Platyny wyróżniają Twój profil. Większość osób patrzy najpierw na ilość zdobytych przez Ciebie platyn. Dla mnie platyny są najważniejszą częścią profilu. Jest wielka różnica jeśli masz 10000 wszystkich trofeów i aż 200 z nich to platyny, zamiast tylko 50. To pokazuje jak bardzo profesjonalnym graczem jesteś.

Hakoom wspomniał też o swoich limitach i podzielił opinią na temat pozostałych graczy:

Nie mam limitów jeśli chodzi o granie w gry i zdobywanie trofeów. Inni użytkownicy potrafią czuć wstyd z powodu takiej ilości ogranych gier. Dlatego, że są słabi i nie mają do tego ducha. Boją się co ludzie o nich pomyślą. Ja nie zwracam na to uwagi i właśnie takie podejście sprawia, że najlepsi łowcy lśnią

Pewnie wielu wyobrażało sobie, że Hakoom to osoba bez życia - pozory jednak mylą. Hakoom to głowa szczęśliwej rodziny. Jest ojcem, ma kochającą żonę, której poświęca codziennie czas. Z kolei w czwartki organizuje spotkania ze znajomymi, którzy często wpadają na sesje wieloosobowe. Dodaje żartobliwe, że właśnie w te dni zdobywa najmniej pucharów..

Nie da się ukryć, że Hakoom jest graczem z niezwykłą pasją i kocha wyciskać z gier ostatnie soki. Jak Wy się zapatrujecie na zdobywanie trofeów?

Hakoom - zdobycie platyny numer 1200

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-05-04-meet-the-man-with-1200-platinum-trophies

Tagi: playstation 3 PlayStation 4 playstation vita trofea