Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 04.05.2017 17:50
Outlast 2. Porównanie graficzne PS4 Pro vs. PS4 vs. XO
1052V

Outlast 2. Porównanie graficzne PS4 Pro vs. PS4 vs. XO

Outlast 2 to bardzo udany powrót horroru stawiającego na kontrowersje. Ekipa z Digital Foundry wzięła ten tytuł na warsztat i sprawdziła jak sobie radzi na różnych platformach.

Outlast 2 działa na leciwym silniku Unreal Engine 3. Technologia może i jest już dosyć wiekowa, ale nadal potrafi pozytywnie zaskoczyć swoją wszechstronnością. To właśnie na tym silniku działają takie gry jak seria Guilty Gear Xrd czy Batman: Arkham Knight, które cechuje zupełnie inny styl graficzny. Twórcy z niezależnego Red Barrels również udowadniają, że udało im się okiełznać technologię i zafundować znaczący wzrost jakości wizualnej względem pierwszej części.

Nasza recenzja Outlast 2

Outlast 2 działa na PS4 i Xbox One w natywnej rozdzielczości 1080p. Dodatkowo wersja PlayStation 4 Pro może się pochwalić rozdzielczością wyższą o 78%, czyli 1440p. Niestety, z dodatkowej mocy nowszej konsoli Sony skorzystają jedynie posiadacze odpowiednich telewizorów. Outlast 2 nie wspiera skalowania w dół, więc posiadacze TV Full HD mogą liczyć wyłącznie na rozdzielczość 1080p.

Posiadacze PlayStation 4 Pro mogą się cieszyć lepszy filtrowaniem tekstur i jakością cieni oraz ładniejszymi modelami. 

Outlast 2 działa na każdej konsoli przez większość czasu w stałych 60 klatkach na sekundę. Wersja na Xbox One cierpi na bardziej odczuwalny tearing i szarpanie ekranu, głównie podczas przerywników filmowych. Nie jest to jednak znacząca różnice i ogólne doświadczenie jest bardzo podobne na każdym modelu konsoli.

Outlast 2 - porównanie graficzne Digital Foundry

Źródło: YouTube (DigitalFoundry)

Tagi: Digital Foundry Outlast 2 PlayStation 4 red barrels wideo