Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 04.05.2017 14:52
Nowe informacje o P7 - nowym projekcie twórców Alan Wake
414V

Nowe informacje o P7 - nowym projekcie twórców Alan Wake

Przedstawiciele Remedy Entertainment ostatnio przypomnieli o sobie oświadczając, że chcą wzmocnić swoją pozycję w branży gier poprzez wydawanie gier multiplatformowych. Teraz ujawnili, że połączyli siły z 505 Games, które zajmie się wydaniem ich kolejnych projektów.

Wszystko kręci się wokół nowej gry, nad którą pracuje Remedy. Mowa o Project 7 (P7), która w założeniu jest grą akcji TPP toczącą się w uniwersum stworzonym przez Remedy Entertainment. Ostatnio pisaliśmy o tym, że studio chce zdobyć światowe uznanie, dlatego weszło na giełdę papierów wartościowych. Oświadczyli też, że chcą aby ich gry pojawiały się na wszystkich ważnych platformach, w przeciwieństwie do ostatnich, które były tytułami ekskluzywnymi dla Microsoft.

Remedy Entertainment chce umocnić swoją pozycję w branży gier

Współpraca Remedy Entertainment i 505 Games (odpowiedzialnych choćby za Brothers: A Tale of Two Sons czy Payday 2) zacznie się od wydania kolejnej gry Remedy, której nazwa robocza to Project 7. Zapoczątkowaniu współpracy towarzyszy inwestycja o wysokości blisko 8 mln euro, co przełoży się na 45% zysków dla wydawcy, czyli 505 Games. Ich doświadczenie ma sprawić, że Project 7 stanie się tym czym chcą deweloperzy z Remedy.

Podsumowując, Project 7 ma być trzecioosobową grą akcji, osadzoną w nowo stworzonym na jej potrzeby uniwersum. Twórcy stawiają na filmowość doświadczenia i długi czas rozgrywki. Jednocześnie mówią o swoim projekcie jak o najbardziej ambitnym spośród tych, które stworzyli do tej pory - dla przypomnienia są to pierwsze dwie odsłony serii Max Payne, Alan Wake czy Quantum Brake. Nowa gra ma działać na autorskim silniku studia czyli Northlight i ma funkcjonować jako coś w pełni nowego, nie będzie to więc kontynuacja wyżej wymienionych.

Źródło: http://www.remedygames.com/505-games-signs-worldwide-publishing-deal-with-remedy-entertainment/

Tagi: 505 Games p7 PlayStation 4 project 7 Remedy Entertainment