Daniel Stroński Daniel Stroński 28.03.2017 09:06
Mass Effect Andromeda. PS4 Pro vs PS4 vs PC
1263V

Mass Effect Andromeda. PS4 Pro vs PS4 vs PC

Mass Effect Andromeda na PlayStation 4 Pro bardzo zbliżyło się do poziomu pecetów na najwyższych ustawieniach. Do Sieci trafiło porównanie graficzne nowej produkcji studia BioWare.

Mass Effect Andromeda zostało już wyśmiane za animacje postaci, a szczególnie ich mimikę, ale poza dziwnymi minami, grafika stoi na wysokim poziomie. Szczególnie sprawy nie pokpiono na PlayStation 4 Pro, gdzie posłużono się sztuczkami, by oddać skalowaną rozdzielczość 4K wyglądającą jak natywna.

Mass Effect Andromeda sprzedaje się gorzej niż poprzedniczki

Mass Effect Andromeda na PlayStation 4 Pro ma zbliżać się do natywnej rozdzielczości 4K. W rzeczywistości wykorzystano 1800p poprzez checkerboarding, co później skalowane jest do 2160p, ale można się pomylić, gdyż artefakty wynikające z upscalingu sprytnie ukryto. Oczywiście wybierając rozdzielczość 1080p na PS4 Pro otrzymamy lepszą jakość tekstur i gładsze krawędzie obiektów, ale nie ma dużych różnic w porównaniu z trybem 4K. W kwestii framerate'u, niezależnie od tego, czy gracie na zwykłym PS4 czy PS4 Pro, twórcy celowali w 30 klatek na sekundę i ten poziom utrzymuje się przez całą grę z niedużymi spadkami.

Mass Effect Andromeda - porównanie gry na PS4 Pro, PS4 i PC

 

Przy okazji przypominamy, że Mass Effect Andromeda jest na naszym rynku od ubiegłego czwartku i pierwsze oceny przedstawiają rozstrzał 6-8/10. Recenzenci chwalą usprawniony system walki, chociaż sztuczna inteligencja ma pozostawiać dużo do życzenia. Przede wszystkich rozwinięto sprawdzone schematy rozgrywki, przez co niektórzy krytycy zarzucali zbytnio bezpiecznie tworzoną odsłonę, chociaż wyłączając techniczne niedociągnięcia (włącznie ze wspomnianymi wcześniej animacjami), mówi się o przyjemnej grze - "tylko" i "aż".

Względem fabuły mieliśmy dostać solidną historię oraz świetną grę aktorów głosowych, jednak zbliżenia na twarze postaci i ich dziwaczna mimika znacznie obniża jakość doznań. Nie najlepsze opinie zgarnęły również same misje fabularne, którym zarzuca się brak polotu. W recenzjach kreuje się obraz gry dobrej i bezpiecznej, ale nieoszlifowanej, która nie do końca spełnia wymagania czekających od lat graczy.

Nasza recenzja gry Mass Effect Andromeda niebawem pojawi się na stronie.

Źródło: YouTube (DigitalFoundry)

Tagi: BioWare ea Electronic Arts mass effect andromeda PlayStation 4 wideo