Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.03.2017 11:30
Nowe PS4 Slim jeszcze w tym roku? Tak twierdzą niektóre źródła
2185V

Nowe PS4 Slim jeszcze w tym roku? Tak twierdzą niektóre źródła

PlayStation 4 Slim pojawiło się w sprzedaży kilka miesięcy temu, jeszcze przed wypuszczeniem PS4 Pro na rynek. Od tamtego momentu Sony w sprzedaży posiada dwie wersje konsol w dwóch segmentach cenowych. Plotki jednak donoszą o tym, że w tym roku mielibyśmy dostać nowszą wersję PS4 Slim lub PS4 Pro Slim.

PS4 Slim pojawiło się we wrześniu ubiegłego roku i od tamtego czasu pozostaje główną konsolą promowaną przez Sony mimo obecności PS4 Pro na rynku (z którego dostępnością są problemy w wielu miejscach). Jeśli jednak wierzyć w informacje podane przez tajwańską gazetę Digitimes, Sony ma w planach wydanie odświeżonej wersji (raz jeszcze) PS4. Gazeta jednak nie precyzuje, czy byłaby to mniejsza, kolejna wersja PS4 czy może w jakimś stopniu odświeżone PS4 Pro.

Sony zachęca do kupna PS4 bonusowym PS+

Skąd tajwańska gazeta miałaby pojęcie o jakichkolwiek planach Sony? W Tajwanie mnóstwo firm produkuje i składa swój sprzęt elektroniczny, więc jakieś pojęcie redaktorzy tej gazety mogą mieć. W artykule zestawiono odświeżoną wersję PS4 z Xboksem Scorpio, co sugeruje,że to miałby być ruch kontrujący debiut nowej konsoli Microsoftu. Co w tym przypadku miałoby jakiś sens gdyby za tym poszła obniżka ceny tego, co oferuje Sony.

Jednak gdyby się nad tym zastanowić, to wydaje się to niezbyt prawdopodobne. Co prawda PlayStation 3 miało trzy rewizje, gdzie ostatnie Super Slim wyszło do sprzedaży w sześć lat po debiucie PS3, ale też poprzednia generacja była sztucznie przedłużana, więc Sony potrzebowało czegoś, co pozwoli pociągnąć jeszcze do premiery PS4. W przypadku tej generacji, ciężko oczekiwać, że pojawi się jeszcze jedna rewizja sprzętu. Chociaż z drugiej strony - w dzisiejszych czasach nic już nas nie zaskoczy.

Źródło: http://www.digitimes.com/news/a20170324PD208.html

Tagi: playstation 4 ps4 pro ps4 slim Sony