Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.03.2017 17:41
Najchętniej oglądane gry na Twitchu. For Honor i NiOh cichymi hitami
320V

Najchętniej oglądane gry na Twitchu. For Honor i NiOh cichymi hitami

Twitch jest najpopularniejszą platformą streamingową na której ludzie mogą oglądać między innymi gry wideo. Serwis pochwalił się, które tytuły w lutym najchętniej oglądali gracze. Na liście są niespodzianki w postaci NiOh czy For Honor.

Zestawienia najpopularniejszych gier na Twitchu są dwa. Pierwsze dotyczy godzin eSportowych i na liście znajdziemy głównie tytuły dostępne na PC, stworzone z myślą o eSporcie i które w tej kategorii są wykorzystywane na wielu turniejach. Mamy więc na pierwszym miejscu League of Legends, na drugim miejscu znajdziemy Counter Strike: Global Offesnsive, a podium zamyka DOTA 2. LoL-a oglądano łącznie przez 31,1 miliona godzin eSportowych, co pozwoliło na skok o jedną pozycję w górę i zdobycie miana lidera.

Na liście obecne są także gry dostępne na konsolach - Overwatch, World of Tanks, Smite i Rainbow Six: Siege. Zwłaszcza ten ostatni tytuł jest ciekawym przypadkiem. Niektórzy wieszczyli mu rychłą śmierć, a gra wraz z kolejnymi aktualizacjami się rozwija i zdobywa nowych widzów i graczy.

A jak wygląda zestawienie gier sortowane po łącznej liczbie obejrzanych godzin? Pierwsza dwójka wygląda identycznie (LoL ma 99,2 mln godzin, CS: GO - 40,5), ale na trzecie miejsce wskakuje Hearthstone. Na liście pojawiają się także produkcje konsolowe. For Honor z 15,4 milionami obejrzanych godzin wskoczyło na  siódme miejsce, a dziesiąte przypadło NiOh, które oglądano przez 8,6 miliona godzin. Wysoko plasuje się także Destiny, które zajmuje 14 lokatę.

A jak to u was wygląda? Oglądacie jakieś gry na Twitchu? Śledzicie kogoś?

Tagi: For Honor League of Legends Nioh rainbow six: siege Twitch