Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 11.03.2017 18:42
Korix. Retro strategia będzie pierwszym tytułem VR działającym w 120 fpsach
502V

Korix. Retro strategia będzie pierwszym tytułem VR działającym w 120 fpsach

Korix to hybryda gatunkowa łącząca w sobie elementy gier strategicznych czasu rzeczywistego i tower defence. Twórcy chwalą się, że ich tytuł będzie pierwszą produkcją, która zapewni płynność animacji na poziomie aż 120 klatek na sekundę.

Korix będzie pierwszym tytułem VR działającym natywnie w 120 klatkach na sekundę - zarówno na PlayStation 4 Pro jak i standardowym PlayStation 4. Badania potwierdziły, że im większa płynność tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych przy korzystaniu z technologii VR. Bóle głowy, nudności czy zmęczenie oczu występuje o wiele rzadziej jeśli tytuł wyświetlany jest w większej ilości klatek na sekundę, co jest oczywiście logiczne.

Czy wirtualna rzeczywistości pozwoli strategiom rozwinąć się na konsolach?

Korix pozwoli wcielić się w rolę dowódcy, który wydaje rozkazy kosmicznej flocie. Celem będzie pokonanie adwersarzy próbujących zniszczyć nasz rodzinny świat. Rozgrywka będzie przypominała strategie czasu rzeczywistego z lat 90, ale zaoferuje również elementy z współczesnych gier typu tower defence. Gra korzysta z retro grafiki stylizowanej na polygonowe bryły.

Korix zaoferuje jednoosobową kampanię trwającą od 3 do 5 godzin oraz kilka trybów wieloosobowych. W rozgrywkach sieciowych gracze mogą łączyć się w drużyny i toczyć walki w 4 osoby lub walczyć w wariacji 1vs1. Twórcy nie ogłosili jeszcze daty premiery, ale podzielili się informacją, że w ciągu kilku najbliższych tygodni będą gotowi ją ogłosić.

Korix. Techniczne spojrzenie na grę.

 

Źródło: https://www.vrfocus.com/2017/03/playstation-vr-rts-game-korix-to-run-at-120fps/

Tagi: Korix PlayStation 4 playstation 4 pro playstation vr Stellar VR wideo