Daniel Stroński Daniel Stroński 30.08.2016 19:23
System Shock 3 skorzysta z doświadczenia twórców serii Deus Ex, BioShock i Uncharted
570V

System Shock 3 skorzysta z doświadczenia twórców serii Deus Ex, BioShock i Uncharted

Wiemy już, że remake pierwszego System Shocka trafi na PlayStation 4 i będzie to świetna okazja, by poznać kultową produkcję. Nie ma jednak co zostawać w przeszłości - w produkcji jest zupełnie nowa trzecia część, a pracują przy niej najlepsi w branży.

Wiemy od dawna, że do studia OtherSide Entertainment, które pracuje nad trzecim System Shockiem, dołączył twórca oryginału, legendarny Warren Spector. Kto jeszcze zasili szeregi dewelopera?

Jak donosi serwis develop-online.net, w produkcji udział weźmie wielu specjalistów, mających na koncie kultowe tytuły, m. in. odpowiedzialny za design Sheldon Pacotti (dwie pierwsze odsłony Deus Ex), szef działu artystycznego Arturo Pulecio (seria Epic Mickey, LotR Online, D&D Online, Warhammer Online), dyrektor techniczny Jason Hughes (pierwsze Uncharted, Wing Commander, Epic Mickey) oraz grafik konceptowy Robb Waters (System Shock, BioShock). Fanów oryginału ucieszy fakt, że powróci aktorka Terri Brosius, który użyczyła głosu sztucznej inteligencji SHODAN w System Shocku.

Wciąż oficjalnie nie potwierdzono obecności gry na konsolach, lecz zapowiedziany remake jedynki, który trafi na PS4, daje nadzieję.

Źródło: http://www.develop-online.net/news/otherside-signs-up-deus-ex-bioshock-and-thief-devs-for-system-shock-3/0223640

Tagi: bioshock deus ex OtherSide Entertainment System Shock 3 thief warren spector