redakcja@pssite.com redakcja@pssite.com 31.08.2016 00:30
PSX Extreme 229 od dzisiaj w sprzedaży
1045V

PSX Extreme 229 od dzisiaj w sprzedaży

Od dzisiaj w sprzedaży dostępny jest wrześniowy numer PSX Extreme. W nowym wydaniu m.in. 27 stron raportu z naszego wyjazdu na gamescom, recenzje aktualnych produkcji (m.in. No Man's Sky (PS4), Assetto Corsa (PS4) i Deus Ex: Rozłam Ludzkości (PS4)), stała dawka felietonów i retro oraz... zmiany. Zapraszamy do lektury pełnej zapowiedzi i wstępniaków... obu naczelnych. 

[Grzegorz "Butcher" Drabik]: Dawaj konkretne daty!” – rzuciłem do Rogera po drugiej stronie łączy. Siedziałem akurat przed laptopem, jak co roku rezerwując ekipie jadącej na gamescom noclegi w Kolonii. Klik, klik, klik – załatwione. Dostałem potwierdzenie rezerwacji, przesłałem Rogerowi na maila – jako szefowi „extremalnych kolonii” – i zapomniałem o sprawie. Mija miesiąc. Wychodzę z kina – na telefonie paniczne SMS-y od Rogera. „Zadzwoń!”. Skojarzyłem, że ekipa siedzi właśnie w samochodzie i zapyla za niemiecką granicę. Dzwonię. Okazuje się, że rezerwacja noclegów dotyczy...ła poprzedniego tygodnia – wtedy, przez telefon, Roger podał mi z pamięci złe daty. Teraz 5 osób jest w drodze do Kolonii i nie mają gdzie się zatrzymać. Dzień przed targami. Roger szuka pomocy wśród znajomych na Facebooku, ja wbijam w Internet i rezerwuję im prywatne mieszkanie – oczywiście 50% drożej niż miesiąc wcześniej. Pożar ugaszony. Ale za pierwszą rezerwację hotel kasy nie zwróci. „Ja myślałem, że wy tak sobie w tym PE zawsze wymyślacie, a to jednak na serio” – komentują znajomi na Fejsie. „Stary, dobry Extreme” – dorzuca Koso.

Najważniejsze, że – jak głosi stare przysłowie – wszystko dobre, co się dobrze kończy. Tak samo będę patrzył na swoją karierę z PSX Extreme, która właśnie dobiega końca. Trzymacie w rękach ostatni numer tworzony pod moim przywództwem, który zamyka moje ostatnie Okiem Maniaka. Wracam do roli „zwykłego” czytelnika – tak, jak robiłem to od narodzin pisma w 1997 r. do roku 2004. Wtedy zaczęła się moja extrimowa kariera pod czujnym okiem Ściery. 12 lat to kawał czasu, zwłaszcza gdy mówimy o pracy w jednym miejscu. Ale dla mnie nigdy nie była to zwykła praca. „Rób to, co kochasz, a nigdy nie będziesz pracował” – głosi inne mądre powiedzenie i tak widzę swoje lata wśród zwariowanej ekipy zgRedów. Uznałem jednak, że w moim życiu pora na zmiany – nowe wyzwania i nowe doświadczenia. Oczywiście wciąż związane z branżą gier – mam nadzieję, że to się nigdy nie zmieni. Mam też nadzieję pojawiać się od czasu do czasu na łamach PE, żebyście kompletnie o mnie nie zapomnieli. Pałeczkę lidera przejmuje po mnie Roger, wspierany przez Rozba w roli zastępcy (dotychczasowy zastępca – Perez – przejmuje po Rogerze obowiązki sekretarza redakcji). Ludzie świetnie Wam znani od lat, doświadczeni, sprawdzeni, z głowami pęczniejącymi od pomysłów. Sam jestem niezmiernie ciekaw, jakie nowe lądy przed nami odkryją. Do przeczytania więc...

[Roger Żochowski]: Stało się! W końcu wygryzłem Rzeźnika ze stołka. Teraz będzie już z górki. Testy gier na PC, newsy o lalkach Barbie, branżowe ploteczki i cycki. Dużo cycków. A tak już zupełnie poważnie. Gdy w roku 1997 kupiłem pierwszy numer PSX Extreme, chłonąc jak gąbka wodę informacje o grach, w najśmielszych snach nie przypuszczałem, że moje wypociny trafią kiedyś na łamy Szmatławca. Tymczasem po 20 latach przyjdzie mi stanąć na czele ekipy wariatów, która tak jak ja kocha gry i fascynuje się nimi od dzieciaka. To dla mnie duże wyróżnienie, zaszczyt i wyzwanie, bo zarówno Ściera, jak i Butcher przez wiele lat dostarczali co miesiąc magazyn wypełniony po brzegi konkretną treścią. I to mimo wielu przeciwności losu, słynnych spóźnień Pierdzącego Oszołoma czy niespodziewanych awarii Kaliego, przy których tsunami to mała Miki.

Oczywiście to nie jest tak, że Butcher znika z łamów PE. Rzeźnik postanowił rozpocząć nowy rozdział w życiu zawodowym, ale w przeciwieństwie do zmęczonego branżą Ściery, wciąż jara się nowymi grami i jeszcze na pewno przeczytacie jego teksty w magazynie. Bo pióro ma przecież najwyższej próby i żal byłoby stracić taki talent. O redakcyjnych libacjach z jego udziałem nie wspominając. 

Osobiście jestem wdzięczny losowi za to, że przez te wszystkie lata na PSX Extreme miałem okazję spojrzeć z dwóch różnych perspektyw – najpierw wiernego czytelnika i psychofana Ściery, a od 9 lat redaktora w ekipie współtworzącej pismo. Chciałbym więc w kolejnych numerach nie tylko rozwijać wypracowaną przez moich poprzedników formułę, wdrażając nowe pomysły, ale też ściągnąć z powrotem zgRedów, na tekstach których sam się wychowałem. Czy uda mi się ta sztuka? Mam nadzieję, że już za miesiąc będziecie mogli poczuć tego przedsmak, w czym wspierał będzie mnie Rozbo, który dołączył na stałe do naszej znerdziałej ekipy. Możecie tradycyjnie liczyć na materiały stawiające na profesjonalizm, oparte na naszej ciężkiej pracy, ale tworzone na luzie i ze szczyptą mitycznej trzody, za którą wielu stałych czytelników tęskni. W tym również niżej podpisany. Do przeczytania za miesiąc.

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
 

TEMAT NUMERU – gamescom 2016

Intro – Kino drogi w extremalnym wydaniu
Battlefield 1
BioShock: The Collection
Call of Duty: Infinite Warfare
Dead Rising 4
Destiny: Rise of Iron
FIFA 17
Final Fantasy XV
Forza Horizon 3
Gears of War 4
Gran Turismo Sport
Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana
Injustice 2
Kursk
Metal Gear Survive
Moto Racer 4
NBA 2K17
NieR: Automata
Prey
Pro Evolution Soccer 2017
ReCore
Regalia: Of Men and Monarchs
Resident Evil VII
Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii
Robinson: The Journey VR
Seven: The Days Long Gone
Shadow Warrior 2
Sniper Elite 4
Star Trek Bridge Crew
Star Wars: Battlefront – Rogue One: X-Wing VR Mission
Steep
Syberia 3
Tekken 7
The Surge
Titanfall 2
Torment: Tides of Numenera
Vampyr
Watch_Dogs 2

CO NOWEGO

Conan Exiles
Prey for the Gods
Skylanders Imaginators
Xbox One S – test

PLAYTEST

We Happy Few

RECENZJE

Abzu  
Adr1ft  
Armikrog
Assetto Corsa
Batman: The Telltale Series – Episode 1: Realm of Shadows  
Bound  
Deus Ex: Rozłam Ludzkości  
F1 2016  
Fallout 4: Vault-Tec Workshop
Hitman: Episode 4 – Bangkok
Hyper Light Drifter  
I am Setsuna
No Man’s Sky  
Worms W.M.D.   

HARDKOR

Jak powstają trailery?
Pokémon – kulisy fenomenu
PESEL gier wideo
gamescom – targi oczami świeżaka
Multimedialny odlot – pierwsze konsole CD-ROM
Przez pryzmat serii – Pokémon
Kartoteka – Tetsuya Takahashi
Styliści branży – DONTNOD

RETRO

Trzeba znać
Moje retro  
Pegasus zone – Tekken 2
Kult plastiku – PediSedate
Historia gier wideo w Polsce (cz. XXI)
Tru Story – Szaleństwo przełomu wieków
Comix Zone – Kino zwariowało na punkcie komiksów

FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Butcher]

STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Test – RetroStation
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos Ludu
Listy

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
Prenumeratę numeru wrześniowego wysłaliśmy w niedzielę, 28 sierpnia. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
 
 
E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.
 

Tagi: psx extreme