Daniel Stroński Daniel Stroński 18.08.2016 11:58
Twórcy NieR: Automata chcą nam oddać porządne, długie demo
480V

Twórcy NieR: Automata chcą nam oddać porządne, długie demo

Fani studia PlatinumGames i NieR (PS3) niecierpliwie wyczekują NieR Automata (PS4), lecz poprzedniczka nie była jakoś specjalnie rozchwytywaną grą, przez co wielu nie do końca wie, czym będzie nowa produkcja ze stajni Square Enix. Na szczęście w planach pojawiło się demo.

NieR Automata (PS4) to RPG akcji, chociaż w udostępnionych dotychczas materiałach czuć bardziej slasherowy bullet hell. Nadchodzące materiały mają skupić się bardziej na RPG-owej stronie tytułu, a przed premierą mamy dostać demo.

W rozmowie z japońskim magazynem Famitsu, producent Yosuke Saito wspomniał o rozmowach na temat porządnej wersji demonstracyjnej:

Myślę, że demo byłoby świetną szansą, by gracze mogli wypróbować naszą grę. Nie chcemy jednak wrzucać fragmentu rozgrywki na 10 czy 20 minut, a dostarczyć wystarczająco długie doświadczenie na jakieś 30-40 minut, takie na dłuższe posiedzenie z NieR Automata (PS4).

Dłuższe demo pozwoli lepiej zrozumieć zasady zabawy, ale też może zmęczyć, jeśli sama rozgrywka nie jest zbyt głęboka. Wygląda na to, że deweloper jest pewien jakości swojej gry.

Premiera gry planowana jest na przyszły rok.

Źródło: http://gematsu.com/2016/08/nier-automata-demo-consideration

Tagi: demo gc 2016 nier automata platinumgames Square Enix wersja demonstracyjna