Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 08.08.2016 12:00
Karciano-strategiczna gra Duelyst trafi na PlayStation 4
259V

Karciano-strategiczna gra Duelyst trafi na PlayStation 4

Gry karciane nie są być może najpopularniejszym gatunkiem na konsolach, jednak nadchodzący Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana (PS4) ma szansę to zmienić. Jak się okazuje, nie tylko CD Projekt RED próbuje swoich sił na tym polu, zobaczcie czym jest Duelyst

Duelyst to barwna, skupiona na rywalizacji sieciowej taktyczna gra strategiczna, w której do walki będziemy wykorzystywali karty stronników i zaklęć. Twórcy obiecują, że starcia będzie wygrywał nie ten gracz, który posiada lepszą talię, lecz ten, który lepiej wykorzysta moc swoich kart i zaplanuje całą potyczkę. 

Na początku będziemy mogli wybierać z 300 różnych kart, podzielonych na 6 unikalnych frakcji. Design i właściwości kart były tworzone przez osoby mające ogromne doświadczenie w naszej branży. Część ekipy zajmującej się Duelyst pracowała nad takimi produkcjami jak Overwatch (PS4) Diablo III (PS3) Ratchet & Clank (PS4) czy Bloodborne (PS4).

Twórcy nie podali jeszcze przybliżonej daty premiery, lecz udostępnili zwiastun z fragmentami rozgrywki, który znajdziecie poniżej. 

 

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2016/08/07/competitive-strategy-game-duelyst-coming-ps4-xbox-one-steam/

Tagi: Counterplay Games duelyst playstation 4 wideo