Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 08.08.2016 09:39
Jest szansa, że w Tekken 7 zagramy z posiadaczami Xboksów i PC-tów
661V

Jest szansa, że w Tekken 7 zagramy z posiadaczami Xboksów i PC-tów

Chociaż nie wszystkie produkcje nadają się, by połączyć serwery pomiędzy konsolowcami, a posiadaczami tak zwanych "blaszaków", to chyba każdy się zgodzi, że akurat bijatyki nie powinny mieć z tym żadnych problemów. Jak to będzie wyglądało w Tekken 7 (PS4)?

Jeden z fanów zapytał twórców Tekken 7 (PS4), czy powinniśmy się spodziewać funkcji cross-platform w ich grze. Odpowiedź jest całkiem zaskakująca:

Jak możemy przeczytać, Microsoft wyraził już chęć zaimplementowania tej usługi, natomiast jeśli chodzi o Sony, to twórca pisze jedynie "Spytajcie ich". Warto pamiętać, co ostatnio japońska firma miała do powiedzenia na ten temat:

PlayStation wspierało usługę cross-platform w wielu grach, poczynając od Final Fantasy 11 na PlayStation 2 i PC w 2002 roku. Bylibyśmy szczęśliwi mogąc porozmawiać z każdym wydawcą czy deweloperem, który byłby zainteresowany implementacją takiej funkcji.

Wygląda na to, że jeśli twórcy nie mają nic przeciwko i wyjdą z taką propozycją do Sony, to funkcja cross-platform może się pojawić w Tekken 7 (PS4). Zarówno deweloperzy Rocket League (PS4) jak i Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana (PS4) twierdzą, że implementacja cross-platform to nic trudnego, więc technologia raczej nie będzie problemem dla programistów z Namco Bandai

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/08/07/game-designer-for-tekken-requests-fans-ask-sony-for-cross-platform-play/

Tagi: Bandai Namco cross-platform cross-play namco-bandai playstation 4 Tekken 7