Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 30.06.2016 15:09
Zremasterowane Resident Evil 5 działa lepiej na starym komputerze niż na PS4
1244V

Zremasterowane Resident Evil 5 działa lepiej na starym komputerze niż na PS4

Tak leniwo remastera nie mieliśmy już dawno. Digital Foundry zrobiło porównanie wydajnościowe Resident Evil 5 (PS4), z którego wynika, że gra działa dużo lepiej na starych komputerach niż na konsolach obecnej generacji, które mają dużo więcej mocy.

Ze zmian graficznych podbito rozdzielczość do 1080p, aczkolwiek można mieć wątpliwości, czy biorąc pod uwagę niektóre kadry z poniższego wideo, wszyscy rozpoznaliby w ślepej próbie platformę tytułu.

Realnym problemem jest jednak ilość klatek na sekundę - gra pomimo swojego wieku nie trzyma 60 klatek na sekundę. Dość powiedzieć, że ma duży problem z utrzymaniem nawet 50, spadając czasami w okolice 30-40. Digital Foundry zwraca uwagę, że na dużo starszym komputerze - z gorszymi niż PS4 komponentami - produkcja działała lepiej niż na konsolach obecnej generacji, co oznacza, że problemem nie jest platforma, a sama gra, a konkretnie dosyć leniwy remaster.

Na plus jest sterowanie, które wydaje się dużo płynniejsze niż na poprzedniej generacji, ale to tak naprawdę tyle. Więcej plusów w Resident Evil 5 (PS4) nie stwierdzono.

Źródło: Digital Foundry

Tagi: Capcom playstation 3 playstation 4 resident evil 5 wideo