Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 28.06.2016 15:43
Banjo-Kazooie o mały włos nie trafiło w ręce Activision
242V

Banjo-Kazooie o mały włos nie trafiło w ręce Activision

Na chwilę obecną właścicielem studia Rare (Banjo-Kazooie) jest Microsoft, co przynajmniej zagwarantowało, że deweloper nadal pracuje nad swoimi marka. Czy wiecie jednak, że niewiele brakowało, aby Rare zostało nabyte przez Activision?

W rozmowie z serwisem IGN, Ed Fried, współtwórca Xboksa ujawnił, że w 2002 roku w trakcie licytacji studia Rare o mały włos Microsoft nie zrezygnował z nabycia studia za sprawą przebicia oferty przez Activision.

Zalicytowaliśmy, ale po chwili Activision nas przebiło. Wszystko wskazywało na to, że damy sobie spokój. W ostatniej jednak minucie Robbie podbił cenę, dzięki czemu wygraliśmy. Tak to właśnie wyglądało, kto wie, co stałoby się z Rare, gdybyśmy tego nie zrobili.

Choć samo studio Rare tworzyło gry na Xboksa 360, byli pracownicy po kilku latach założyli studio Playtonic Games, dzięki któremu do życia wróciło także Yooka-Layle po licznych perturbacjach. Czy Banjo-Kazooie w rękach Activision skończyłoby jak Crash? Tego nie dowiemy się już nigdy.

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2016/06/27/activision-almost-outbid-microsoft-on-rare-purchase-says-xbox-co-creator-a-ign-unfiltered

Tagi: Banjo-Kazooie Playtonic Rare

Nie przegap