Paweł Musiolik Paweł Musiolik 17.04.2016 13:30
Japońska Godzilla wraca - pierwszy zwiastun Godzilla Resurgence
1087V

Japońska Godzilla wraca - pierwszy zwiastun Godzilla Resurgence

Wyreżyserowana przez Garetha Evansa Godzilla, została dobrze odebrana zarówno przez fanów jak i recenzentów w 2014 roku. Z tego powodu planowana jest kontynuacja zachodniego restartu marki. Ale Japonia i studio Toho nie odpuszcza - po 12 latach przerwy powstaje nowa część Godzilli.

Shin Gojira, poza Japonią znane jest jako Godzilla Resurgency. Film jak wspomniałem wcześniej jest pierwszym od wydania w 2004 roku Godzilla: Final Wars projektem japońskiego studia animacji Toho. Za reżyserię odpowiada duet Hideaki Anno i Shinji Higuchi. Scenariusz stworzył Anno.

Produkcja filmu została zapowiedziana w 2014 roku po sukcesie amerykańskiego filmu, z datą premiery planowaną na 2016 rok. Kolejne miesiące przynosiły szczątkowe informacje, ale kilka dni temu wreszcie pokazano nam nowy wygląd Godzilli na pierwszym zwiastunie tej produkcji.

Premiera w Japonii planowana jest na 29 lipca tego roku. Na ten moment nie ma planów wydania filmu poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni, ale to powinno się zmienić.

Tagi: godzilla resurgency shin gojira toho wideo