Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 12.04.2016 17:29
Mamy datę premiery Severed. Rozrąbywanie potworów czas zacząć
331V

Mamy datę premiery Severed. Rozrąbywanie potworów czas zacząć

Pierwszoosobowy dungeon-crawler, w którym wykorzystując dotyk, będziemy cięli i rozczłonkowywali potwory? Brzmi nieźle. W szczególności że będziemy następnie wykorzystywali odrąbane kończyny do zabijania kolejnych stworów, a wszystko to jako wojownicza Indianka. Severed (PS Vita) dostało dziś datę premiery i zwiastun.

W Severed (PS Vita) wcielimy się w Sashę, wojowniczkę, która przebudziła się w surrealistycznym, pełnym potworów świecie, gdzie wyruszy na poszukiwanie swej zagubionej rodziny.

Cechą charakterystyczną produkcji jest jej sterowanie, gdyż w wypadku tej gry mamy do czynienia z pierwszoosobowym dungeon-crawlerem. Potwory jednak będziemy zabijać, naśladując dotykiem cięcia broni, podobnie trochę jak we Fruit Ninja.

Musimy jednak pamiętać, że cały czas mamy do czynienia z twórcami Guacamelee, co dość mocno wpływa na oprawę graficzną jak i fakt, że ekwipunek pozyskujemy z potworów. Dosłownie. Sasha wykorzysta odrąbane fragmenty ciał potworów, aby wykorzystać je jako broń i pancerz, co akurat patrząc na meksykańskie dziedzictwo produkcji, nie powinno nikogo dziwić.

Produkcja oryginalnie miała pojawić się w 2015 roku, ale ze względu na nowe pomysły, twórcy przesunęli ją o rok. Severed dostaniemy 26 kwietnia na PlayStation Vita.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2016/04/11/severed-from-the-team-behind-guacamelee-hits-ps-vita-this-month/

Tagi: DrinkBox Studios playstation vita Severed wideo