Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 01.04.2016 18:10
Zwolnienia u twórców Guitar Hero Live
362V

Zwolnienia u twórców Guitar Hero Live

W odpowiedzialnym  za Guitar Hero Live (PS4) studiu Freestyle Games przetacza się właśnie fala zwolnień. Będące właścicielem Activision, twierdzi jednak, że żadne zamknięcie studia nie jest planowane.

„Żadne zamknięcie studia nie jest planowane” – już to kiedyś słyszeliśmy. Problemy Freestyle Games trwają od lutego, pracownicy podjęli się negocjacji z Activision, w ramach których ustalono, że studio pozostanie otwarte, ale 50 osób – połowa obsady studia – zostanie zwolniona. Co na to Activision?

Activision wraz z menedżerami FreeStyle Games rozważało przyszłość studia. Po konsultacjach z  zespołem i sprawdzeniu wszelkich alternatyw, uznano, że najlepszą decyzją będzie restrukturyzacja FreeStyle Games, aby przygotować posiadane przez studio zasoby pod przyszłe potrzeby biznesowe. Rozmawiamy z zespołami FreeStyle Games o rozdysponowaniu poddanych restrukturyzacji pracowników w oddziałach Activision Blizzard.

W lutym dowiedzieliśmy się, że Guitar Hero Live (PS4) radzi sobie gorzej niż konkurencja w postaci Rock Band 4, przynosząc zysk „mniejszy niż oczekiwany”. Eric Hirshberg, CEO Activision Publishing, potwierdził, że firma nie zamierza w trakcie obecnej generacji wydać kolejnego tytułu z serii Guitar Hero, skupiając się raczej na wsparciu już wydanego produktu.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-04-01-layoffs-at-guitar-hero-live-dev-but-freestyle-games-to-remain-open

Tagi: freestyle games guitar hero live playstation 4