Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 25.03.2016 20:50
Aktor głosowy Tidusa z Final Fantasy X tłumaczy skąd wziął się okropny śmiech bohatera
812V

Aktor głosowy Tidusa z Final Fantasy X tłumaczy skąd wziął się okropny śmiech bohatera

Jeśli graliście w Final Fantasy X | X-2 HD Remaster (PS4), to na pewno kojarzycie okropnie sztuczny śmiech bohatera w jednej ze scen. Jakby nie patrzeć, był tak zły, że trudno go zapomnieć, o czym doskonale wie James Arnold Taylor, który do dnia dzisiejszego dostaje e-maile z pytaniem, dlaczego ta scena jest taka okropna.

A przynajmniej takie pytania dostaje, jeśli rozmówca jest kulturalny, gdyż z poniższego materiału wideo można wywnioskować, że zazwyczaj korespondenci podważają umiejętności głosowe Taylora.

Na początek jednak przypomnijmy, jak wyglądała oryginalna scena z Final Fantasy X | X-2 HD Remaster (PS4), o której mowa.

Uch, koszmar, prawda? Ale to dobrze, bo ta scena... tak właśnie miała wyglądać. Nie wszyscy gracze niestety się tego domyślili, i to pomimo komentarzy innych bohaterów, w efekcie czego Taylor, angielski aktor głosowy Tidusa, do dnia dzisiejszego jest bombardowany nieprzyjemnymi e-mailami.

Dlatego właśnie postanowił wyjaśnić, jak dokładnie wyglądało w ogóle kręcenie tej sceny. Materiał wideo na ten temat możecie zobaczyć poniżej.

Jako bonus mamy także filmik, jak sama scena prezentowała się w wersji japońskiej. Jeśli myśleliście, że śmiech Tidusa w wersji angielskiej jest nie na miejscu, to zobaczcie lepiej, jak wygląda oryginał.

Tagi: Final Fantasy X PlayStation 3 playstation 4 Square Enix wideo