Patryk Jankowski Patryk Jankowski 19.02.2016 11:37
Nowa gra Hideo Kojimy, Kojima Productions i Sony będzie dłuższą serią
1279V

Nowa gra Hideo Kojimy, Kojima Productions i Sony będzie dłuższą serią

W grudniu ubiegłego roku potwierdzono, że Hideo Kojima wraz z jego studiem Kojima Productions związali się umową z Sony i przygotują grę na wyłączność dla PlayStation 4. Teraz może okazać się, że nie tylko grę, ale serię gier, anime i figurki.

Hideo Kojima po rozstaniu się firmą Konami związał się umową z koncernem Sony, ma mocy której przygotowuje wraz z japońskim gigantem nową markę. Dziś, jak się dowiadujemy z najnowszego wywiadu z producentem, gracze na PlayStation 4 mogą oczekiwać nie tylko gry, ale i całej serii.

Dodatkowo twórca myśli o wyjściu poza świat gier i stworzenia serialu anime oraz dedykowanych zabawek. Oto jego komentarz w tej sprawie:

''Pracujemy z firmą Sony nad nową marką. Nie wiem jeszcze, czy będzie to cała seria, ale chciałbym stworzyć coś tak znaczącego, aby móc rozwinąć pomysł w większy cykl. Chodzi o wyjście postaci i świata poza gry wideo. To może przełożyć się na anime, mangę, figurki, czyli coś, co jest na tyle bogate, by dało się w ten sposób rozszerzyć. Jeżeli mowa o Sony, to nie kontrolują tego, co robię. To było jednym z warunków, a Sony bardzo szanuje mnie i moja pracę. Pod tym względem jest bardzo przyjemnie.''

Oczywiście na większą ilość informacji dotyczących nowego projektu oraz ujawnienie gry będziemy musieli jeszcze poczekać. Dzięki współpracy Sony, i budżetowi tej korporacji, Hideo Kojima może spokojnie przygotowywać dla graczy kolejną, miejmy nadzieję wyjątkową markę. Jeżeli tylko ma w planach całą serię, to również świetna wiadomość.

Ostatnią grą Hideo Kojimy było Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4), które trafiło w ubiegłym roku na komputery osobiste oraz konsole obu generacji. Naszą recenzję możecie przeczytać pod tym adresem.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/hideo-kojima-interview-the-dawn-of-a-new-era/1100-6434913/

Tagi: Hideo Kojima Kojima Productions playstation 4 Sony