Patryk Jankowski Patryk Jankowski 19.02.2016 09:38
Zobacz jak Hideo Kojima otrzymuje nagrodę D.I.C.E i zostaje wprowadzony do Hall of Fame
672V

Zobacz jak Hideo Kojima otrzymuje nagrodę D.I.C.E i zostaje wprowadzony do Hall of Fame

Z rąk reżysera Guillermo Del Toro legendarny producent gier wideo Hideo Kojima otrzymał prestiżową nagrodę D.I.C.E oraz został wprowadzony do tak zwanego Hall of Fame, czyli alei sław w dziedzinie sztuki i rozrywki.

W mieście Las Vegas odbyła się gala organizacji Academy of Interactive Arts & Sciences, podczas trwania której przyznawano statuetki D.I.C.E oraz wprowadzono do Hall of Fame popularnego i niezwykle cenionego w branży Hideo Kojimę. Oczywiście ceremonię wprowadzenia twórcy Metal Gear Solid do alei sław poprowadził znakomity reżyser oraz prywatnie przyjaciel Kojimy, Gullermo Del Toro.

Poniżej opublikowano filmik z tego wydarzenia, w którym możecie obejrzeć i wysłuchać wprowadzenia Guillermo Del Toro oraz krótką prezentację dokonań japońskiego geniusza, który swojego czasu wprowadził tak zwaną ''filmowość'' do gier wideo, mnóstwo oryginalnych rozwiązań, a jego gry zawsze cechowały się świetnym scenariuszem.

Ostatnią produkcją Kojimy jest Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4), które dostępne jest na konsolach stacjonarnych oraz PC. Naszą recenzję gry możecie przeczytać pod tym adresem.

Na koniec chcemy zapytać Was, jakie jest Wasze zdanie na temat twórczości Hideo Kojimy i jego niepodważalnego wkładu w rozwój branży gier wideo?

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2016/02/19/watch-hideo-kojima-celebrate-games-as-he-receives-d-i-c-e-hall-of-fame-award-with-humility-and-style/

Tagi: DICE Awards guillermo del toro Hideo Kojima Konami METAL GEAR SOLID V THE PHANTOM PAIN