Daniel Stroński Daniel Stroński 13.02.2016 11:18
Film Assassin's Creed skorzysta na przerwie serii gier
731V

Film Assassin's Creed skorzysta na przerwie serii gier

Ubisoft ogłosiło ostatnio, że w tym roku nie dostaniemy nowej odsłony głównej serii gier Assassin's Creed. Dostaniemy za to film z Michaelem Fassbenderem, dla którego ta przerwa ma okazać się nad wyraz pomocna.

Ubisoft robi sobie przerwę w corocznym wydawaniu nowych Asasynów. Wydawca stwierdził, że seria potrzebuje więcej czasu na dopracowanie już istniejących mechanik i stworzenie zupełnie nowych, które nie dadzą wrażenia taśmowej produkcji sequeli.

Okazuje się, że to nie jedyny powód. W grudniu tego roku wychodzi film Assassin's Creed, w którym zagrają m. in. Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons i Brendan Gleeson. Według CEO Ubisoftu, Yvesa Guillemota, przerwa w grach ma pomóc w promocji filmu:

Nasza ekipa od filmu jest ucieszona, że nie wydajemy teraz gry, bo daje im to rok przerwy w promowaniu serii i uważają, że wypełnią to w całości reklamowaniem filmowej produkcji.

Co więcej, Guillemot zapewnia o potencjale kinowego Asasyna:

Z doświadczeniem studia New Regency i potęgą marketingową wytwórni 20th Century Fox, film Assassin's Creed ma szansę stać się jednym z największych blockbusterów 2016 roku.

Przyjemnie byłoby zobaczyć porządny film na podstawie gier wideo. Jak będzie ostatecznie - o tym przekonamy się pod koniec tego roku, 21 grudnia.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/no-new-assassins-creed-in-2016-benefits-the-movie-/1100-6434753/?ftag=GSS-05-10aaa0b

Tagi: 20th Century Fox Assassin's creed film new regency playstation 4 Ubisoft