Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 10.02.2016 17:53
Chroń swoją rodzinę w postapokaliptycznym świecie w Sheltered
971V

Chroń swoją rodzinę w postapokaliptycznym świecie w Sheltered

Gier o przetrwaniu w świecie po inwazji zombie, wojnie, wybuchu bomby atomowej czy innej katastrofie było już mnóstwo i naprawdę ciężko wymyślić coś oryginalnego. Trzeba przyznać twórcom Sheltered (PS4), że ich pomysł na grę w tych klimatach jest bardzo interesujący.

W grze wcielamy się w dwójkę dorosłych, dwoje dzieci i wiernego rodzinie zwierzaka. Na początku każdej rozgrywki tworzymy każdą z osób dowolnie wybierając ich płeć, wygląd, cechy a także nadając im imiona. Właśnie to przywiązanie do rodziny, skupienie się na relacjach pomiędzy nimi i ból po utracie któregokolwiek z towarzyszy ma odróżniać Sheltered (PS4) od innych gier skupiających się na przetrwaniu. 

Cała reszta to raczej klasyczny survival, w którym będziemy musieli szukać jedzenia,wody,leków, broni, wartościowych przedmiotów, gotować i dbać o dobre samopoczucie poszczególnych członków rodziny. Na pustkowiu często spotkamy innych ocalałych, jednak nie zawsze będą oni pomocni i godni zaufania. Nasze schronienie może zostać zaatakowane, a po utracie kogokolwiek nie ma powrotu do żadnego zapisanego stanu gry. Zabawa w Sheltered (PS4) trwa do momentu nieuniknionej śmierci całej rodziny. 

Gra pojawi się na PlayStation 4 w najbliższych miesiącach, dokładna data nie jest jeszcze znana. 

 

Źródło: http://blog.eu.playstation.com/2016/02/10/post-apocalyptic-survival-game-sheltered-announced-for-ps4

Tagi: galeria PlayStation 4 Sheltered Unicube Studios wideo