Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 13.02.2016 16:08
Japońska Przystań #10 - tygodnik o grach z KKW
671V

Japońska Przystań #10 - tygodnik o grach z KKW

W tym tygodniu sporo mówiło się o dwóch grach z Walkirią w tytule, ale wbrew pozorom mamy do czynienia z produkcjami różnych firm. Rzecz jasna chodzi o  Valkyria: Azure Revolution (PS4) oraz Black Rose Valkyrie (PS4). Czyżby jakaś tegoroczna moda? Zapowiedziano również europejską premierę Trillion: God of Destruction (PS Vita). Ponoć PS Vita umarła, ale jak widać nie dla nas. Tym razem znów nieco skromniej, ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Z uwagi na to, że w niedzielę Walentynki poniżej karteczka okolicznościowa.


01. Twórcy Hatsune Miku: Project Diva X (PS Vita) prezentują zwiastun gry ze Snow Miku 2016

Hatsune Miku: Project Diva X (PS Vita) to kolejna odsłona popularnej serii gier muzyczno-rytmicznych z młodą piosenkarką w roli głównej. Obecnie jest planowana na PS Vitę, w dalszej przyszłości zawita również na PlayStation 4. Japońską premierę wyznaczono na 24 marca bieżącego roku, więc jest jeszcze trochę czasu na deweloping. 

Kilka dni temu w Sapporo odbyła się impreza Snow Miku 2016. W jej trakcie wyświetlono m.in czterominutowy materiał wideo prezentujący wszystko to, co już wiadomo na temat gry, w tym przegląd poszczególnych trybów zabawy oraz już ujawnionych modułów.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/hatsune-miku-project-diva-x-snow-miku-2016-trailer


02. Kolejne postacie z Uppers (PS Vita) na dwóch nowych zwiastunach

Uppers (PS Vita) to chodzona bijatyka od Marvelous, której producentem jest Kenichiro Takaki (Senran Kagura), gdzie ogólnie rzecz biorąc śmigamy po wypoczynkowym mieście, szukając okazji do bitki i popisów przed dziewczynami. Pojawią się tam m.in takie postacie jak: Ranma Kamashiro, Michiru Sakurai, Tenmei Sanada, Hagi Shiraishi, Seiya Koyanagi, Junya Koyanagi, Liu Wuchang, Shion Ukyo oraz Max Guren Heart.

Wydawca upublicznił dwa materiały filmowe prezentujące bohaterów: pijaka Hiroshi Kanamaru, pankrationistę Mukuro Kujo, mistrzynię sztuk walki Nicolle oraz kenka fightera Tenmei Sanadę. Gra pojawi się w japońskiej sprzedaży 21 kwietnia

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/uppers-digest-gameplay-nicole-tenmei-sanada


03. Oficjalna okładka fanserwisowej strzelanki Bullet Girls 2 (PS Vita)

Bullet Girls 2 (PS Vita) to sequel strzelaninowego tytułu z uczennicami i erotycznymi aluzjami, wydany dwa lata temu, zapowiedziany właśnie przez D3 Publisher.  W kontynuacji znajdziemy nowe bohaterki, dodatkowe opcje oraz wiele innych rzeczy, o które prosili fani. Wydawca ujawnił właśnie wygląd oficjalnej japońskiej okładki gry z 14 uzbrojonymi pannicami. 

Gra traktuje o grupie dziewcząt należących do szkolnego klubu "Ranger Club" szkolącego swoich członków w samoobronie. Gracz wybiera jedną z nich i strzela po prostu do wrogów. Główna bohaterka z poprzedniej części Aya Hinamoto podczas misji spotyka dwie tajemnicze dziewczyny. Dochodzi do pozorowanej "międzyszkolnej wojny" pomiędzy Elda Private Institute a Misakimori Private Academy (szkoła Ayi).

Tytuł na PS Vitę trafi w Japonii do sprzedaży już 21 kwietnia obecnego roku w wersji pudełkowej (7344 jen, 230 zł) oraz cyfrowej (6480 jen, 210 zł).

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/bullet-girls-2-japanese-box-art 


04. Następca retro-RPG-a ClaDun (PSP) przywdziewa szatki samuraja

ClaDun (PSP) było grą RPG w klimatach retro, przygotowaną przez NIS dla potrzeb konsolki PSP. Firma pracuje teraz nad następcą zatytułowanym ClaDun Sengoku (PS Vita) dla PS Vity. Japońską datę premiery wyznaczono na 26 maja obecnego roku w wersji pudełkowej (5184 jen, ~180 zł) oraz cyfrowej (4114 jen, ~140 zł).

Przygotowywana przez Yoshihiko Todę produkcja ma rozgrywać się w zniszczonym świecie Arcanus Cella, pogrążonym w wojnie. Gracze mogą stworzyć własną postać i broń dzięki "pixel-based creation element". Pojawi się ponownie "Magic Circle", powrócą też podwładni. Dostępna też będzie zabawa przez sieć. W grze uświadczymy 7 profesji: Warrior, Aristocrat, Great Swordsman, Necromancer, Merchant, Sinful Priest oraz Sorcerer.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/cladun-sengoku-announced-ps-vita


05. Sylwetki Rakshy i Sahada z Ys VIII: Lacrimosa of Dana (PS4) 

Kolejna odsłona znanej i wieloletniej serii jRPG-ów akcji - YS została zapowiedziana jeszcze podczas targów TGS 2014. Od tego czasu o Ys VIII: Lacrimosa of Dana (PS4) wciąż nie jest specjalnie głośno, ale Nihon Falcom potwierdza, iż prace nad grą wciąż trwają, a do japońskich sklepów trafi latem obecnego roku na konsole PlayStation 4 i PS Vita. Pojawiły się sylwetki dwóch postaci z gry.

  • Raksha - lat 19. Córka szlacheckiej rodziny Roswel z Garman, uprzejma wobec wszystkich. Chociaż przytłacza ją życie w Drifting Village, pracuje wraz Adolem i jego towarzyszami, wykorzystując swoją wiedzę na temat starożytnych ruin, flory i fauny. W walce używa rapiera, jest szybka i zwinna, ale nie potrafi razić kilku wrogów naraz. Otoczona znajduje się w niezłych opałach. Z drugich strony, dzięki niej łatwo wyprowadzić atak wyprzedzający.
  • Sahad - lat 41. Mężczyzna o miłym usposobieniu, rybak z regionu Grecji. Współpracuje z Adolem, bo chce wrócić do domu, gdzie czeka na niego rodzina. Walczy przy pomocy kotwicy. Jego ataki są potężne i może razić kilku wrogów naraz, lecz wtedy sam jest narażony na ciosy. Jest najstarszy ze wszystkich bohaterów gry.

Akcja gry będzie toczyła się na wyspie "Sirens Island", w archipelagu South Gria, na Morzu Goethe'go. Otrzymamy własną kryjówkę "Driftng Village", którą można rozwijać poprzez ratowanie kolejnych rozbitków. Z czasem przyjdzie potrzeba jej obrony, którą niekoniecznie  musi prowadzić Adol. Głównego bohatera wciąż prześladuje sen z tajemniczą, niebieskowłosą dziewczyną. Nowe obrazki do obejrzenia TUTAJ.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/ys-viii-introduces-raksha-sahad


06. Pijak Emerson na własnym zwiastunie z Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4)

Japońska premiera najnowszej odsłony serii gwiezdnych jRPG-ów Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness (PS4) już na wyciągnięcie ręki, więc Square Enix postanowiło publikować sylwetki kolejnych bohaterów na materiałach filmowych. Tym razem dostaliśmy alkoholika i kobieciarza z wielką kuszą - Emersona. Wspomniane wideo poniżej.

Gra do japońskiej dystrybucji trafi ona 31 marca 2016 roku na konsole PlayStation 4 i PS3. Zachodnią premierę zapowiedziano na ten sam rok, lecz pojawi się u nas tylko wersja PS4.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/star-ocean-5-emmerson-character-introduction-trailer


07. Dwie gry z małymi bejsbolistami trafią do japońskiej dystrybucji już końcem kwietnia

Jikkyou Powerful Pro Baseball to japońska seria gier o małych bejsbolistach, której charakterystyczną cechą są zawodnicy, przedstawieni w karykaturalnym stylu "chibi" (super deformed). Konami zapowiedziało dwa tytuły z tego cyklu, które 28 kwietnia obecnego roku trafią na wszystkie dostępne na rynku konsole Sony.

Jikkyou Powerful Pro Baseball 2016 (PS4) będzie dostępny zarówno w wersji pudełkowej jak i cyfrowej. Obie w tej samej cenie. Edycja PlayStation 4 ma kosztować 7980 jen (~280 zł), PS3 i PS Vita - 6980 jen (~240 zł). Jikkyou Powerful Pro Baseball Success Special (PS4) to natomiast "darmowa" sieciówka.

Poniżej znajdziecie wideo z czołówką Jikkyou Powerful Pro Baseball 2016 (PS4).

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/jikkyou-powerful-pro-baseball-2016-success-special-launch-april-28-japan


08. Magazyn Famitsu prezentuje trzy postacie z Valkyria: Azure Revolution (PS4). Dwa nowe zwiastuny.

Valkyria: Azure Revolution (PS4) to jrpg-owy spin-off znanej serii Valkyria Chronicles, aczkolwiek tym razem z mniejszym zacięciem taktycznym. Za muzykę w grze odpowiada Yasunori Misuda oraz Sarah Lim. Fabuła nadal toczy się w alternatywnej Europie lat 30-tych XX w., tym razem jednak w państwie Jutland, któremu zagraża Imperium Rus. Wcielimy się w rolę Armleta, dowódcy elitarnego oddziału jutlandzkiej armii, zdolnego zwalczać potężne Walkirie.

Magazyn Famitsu zamieścił na swoich łamach opisy trzech postaci, które zobaczymy w grze.

  • Anti-Valkyria Unit: “Vanargand”- by chronić Jutlandu przed Walkiriami Imperium sformowano elitarną jednostkę Vanargand. Każdy jej członek jest dobierany nie pod względem umiejętności wojskowych, tylko tego jak sobie radzi z Ragnite, będącym źródłem magicznych umiejętności. Z tego materiału tworzona jest dla nich magiczna broń.  Jednostka posiada moc tysiąca ludzi i jest zdolna stawić opór nawet czołgom.
  • Brigitte Ulrich - lat 27, w stopniu sierżanta. Dzięki swojemu patriotyzmowi oraz silnemu poczuciu sprawiedliwości stała się członkiem Vanargandu, gdy ten dopiero powstawał. Wprawdzie nie jest zbyt utalentowana, ale drzemie w niej potencjał. Była wychowywana przez domowych nauczycieli, więc jest poważna i inteligentna, lecz zmienia się w inną osobę, gdy tylko chwyta za broń...
  • Blum Tomasson - lat 18. Młodzieniec pochodzący z handlowej dzielnicy Elsinore - stolicy Jutlandu. Zmuszony przez swoją przyjaciółkę Helenę do poddania się testowi i wstąpienia do Vanargandu.
  • Helena Andersen -  lat 18. Śpiewaczka w jednej z kawiarń w mieście Elsinore. By ratować kraj przystąpiła do Vanargandu. Ambitna dziewczyna, nieznosząca przegrywać. Jest poirytowana faktem, iż jej przyjaciel Blum uzyskał na testach lepszy wynik. 

Gra pojawi się na japońskich konsolach PlayStation 4 jeszcze tej zimy. Ponadto Sega oprócz wspomnianego już wcześniej na stronie głównej wypuściła dwa kolejne zwiastuny, w tym jeden z komentarzami twórców. Tutaj natomiast znajdziecie ładniejsze OBRAZKI z sylwetkami wspomnianych postaci.

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/valkyria-azure-revolution-introduces-brigitta-blum-helena


09. Nowe modele Gunpla na nowych obrazkach z Gundam Breaker 3 (PS4)

Gundam Breaker 3 (PS4) to kolejna część cyklu gier akcji z "Gundamami" w roli głównej, tworzona przez producentów Gunpla (modeli do składania), gdzie walczymy plastikowymi modelami wielkich robotów. Tak wyczekiwany przez fanów tytuł niedługo trafi do japońskiej sprzedaży, bo już 3 marca obecnego roku, na konsole PlayStation 4 (cena 7600 jen, ~250 zł) i PS Vita (cena 6800 jen, ~220 zł). 

Magazyn Famitsu  tydzień temu ujawnił nowe Gunpla, jakie pojawią się w grze. Będą to Maryukenshi Zero Gundam, Ryuuhou Strike Liubei GundamStrike Ryubi Gundam, Nidaime Gundam Daishogun oraz Versal Knight Gundam jako SD Gundam BB Senshi. Bandai-Namco opublikowało natomiast garść obrazków im dedykowanych, ale nie tylko. Do obejrzenia TUTAJ. Ponadto jeśli mamy zapis gry z Gundam Breaker 2, możemy go również wykorzystać, przy okazji otrzymując grową walutę.

Pierwsze kopie gry otrzymają kod na pobranie Gundam Barbatos 3rd Form do wykorzystania w darmowym Gundam Battle Operation NEXT.

 

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/gundam-breaker-3-screenshots-introduce-sd-zero-gundam-strike-liubei-gundam-more


Tagi: gry z japonii japonia Japońska Przystań jrpg

Przejdź do strony