Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 02.02.2016 20:25
Darmowe dodatki i mikrotransakcje w Homefront: The Revolution
357V

Darmowe dodatki i mikrotransakcje w Homefront: The Revolution

Przez sukces modelu F2P i ciągle powiększający się rynek gier mobilnych twórcy produkcji wysokobudżetowych zaczęli coraz częściej myśleć o umieszczaniu w nich mikropłatności. Jednym z przykładów tego narastającego trendu będzie Homefront: The Revolution (PS4).

Dowiedzieliśmy się od przedstawiciela firmy Deep Silver, że najnowsza produkcja tego studia, czyli Homefront: The Revolution (PS4) nie będzie posiadała przepustki sezonowej ani innych płatnych dodatków. A przynajmniej przez pierwszy rok po premierze gry. 

Niestety, dobre wrażenie psuje kolejna informacja, czyli system mikropłatności, który będzie pozwalał na zakup paczek z ekwipunkiem. Twórcy bronią swojej decyzji mówiąc:

To absolutnie nie jest model pay-to-win, ponieważ wszystko co dostarczamy w tych paczkach jest możliwe do zdobycia za darmo podczas gry. Jedyne co oferujemy, to możliwość odblokowania tych świetnych przedmiotów tym, którzy nie mają wystarczająco wolnego czasu. 

 Dowiedzieliśmy się także co nieco o tym, czym będą różnić się od siebie misje kooperacyjne od głównego wątku fabularnego. 

W kampanii chodzi o przedstawioną historię i nie chcemy, żeby gracz utknął w jakimś momencie rozgrywki. Chcemy dostarczyć płynną zabawę, w której skupicie się na dziejącej się wokół akcji. Z drugiej strony, zadania trybu kooperacyjnego można traktować jako kolejne łamigłówki i wyzwania, gdyż w każdym z nich będziecie musieli znaleźć najlepsze możliwe wyjście z sytuacji, a co za tym idzie, odczuli satysfakcję z udanej misji.

Przypominamy, że w dniu premiery Homefront: The Revolution (PS4) będziemy mogli wziąć udział jedynie w 12 kooperacyjnych wyzwaniach, a kolejne będą pojawiały się przez rok od wydania gry. Oczywiście wszystkie będą dostępne do pobrania za darmo. Tytuł ten trafi na sklepowe półki 20 maja tego roku. 

Źródło: https://www.vg247.com/2016/02/02/homefront-the-revolution-will-have-microtransactions-but-free-dlc/

Tagi: Deep Silver deep silver dambuster homefront: the revolution playstation 4