Patryk Jankowski Patryk Jankowski 15.01.2016 09:06
Activision, wydawca gry Call of Duty, podane do sądu przez rodzinę angolskiego rebelianta
881V

Activision, wydawca gry Call of Duty, podane do sądu przez rodzinę angolskiego rebelianta

Wydawnictwo Activision ma kłopoty. Firma zostaje pozwana do sądu przez rodzinę angolskiego rebelianta za bezprawne wykorzystanie jego fałszywego wizerunku w grze Call of Duty®: Black Ops II (PS3). 

Trójka dzieci niejakiego Jonasa Savimbiego, jednego z przywódców angolskiej rebelii, która wybuchła w roku 1975, pozwała do sądu firmę Activision. Wydawnictwo zostało oskarżone o bezprawne posługiwanie się fałszywym wizerunkiem ich ojca w grze sprzed kilku lat, mianowicie Call of Duty®: Black Ops II (PS3).

Co ciekawe, rodzina poszkodowanego domaga się miliona dolarów odszkodowania. The Guardian informuje, że zdaniem rodzeństwa Savimbi, ich ojciec został niesłusznie i bezprawnie przedstawiony w złym świetle, jako barbarzyńca i antybohater. 

Postać w grze pojawiała się w jednej misji, kiedy to bohater miał za zadanie wspierać rebeliantów. W tej scenie wspomniany Savimbi wymachiwał granatnikiem i nawoływał swoich kamratów, aby zabijali jak najwięcej swoich oponentów. Zdaniem adwokatów rodzeństwa, producenci gry przedstawili go, jako półgłówka wymachującego niebezpieczną bronią.

Oczywiście Activision odbija piłeczkę i broni swojego stanowiska argumentując, że Savimbi został przedstawiony w jak najbardziej pozytywnym świetle i firma nie ma sobie nic do zarzucenia. 

Call of Duty®: Black Ops II (PS3) pojawiło się na rynku w roku 2012 i zebrało średnią ocen na poziomie 83 punktów.

Źródło: http://www.theguardian.com/technology/2016/jan/14/call-of-duty-publisher-sued-by-family-of-angolan-rebel

Tagi: Activision call of duty call of duty: black ops II PLAYSTATION 3