Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 09.11.2015 18:24
Człowiek odpowiedzialny za indyki na PS4 odchodzi z Sony
770V

Człowiek odpowiedzialny za indyki na PS4 odchodzi z Sony

Shahid Ahmad, dyrektor działu wydawniczego w Sony Computer Entertainment Europe i osoba, która w dużej mierze odpowiada za obecność dużej części gier niezależnych na PlayStation 4, po ponad 10 latach odchodzi z pracy.

W dniu 1 grudnia 2015 roku Ahmad odejdzie z Sony Computer Entertainment Europe. Dlaczego? Bo chce wrócić do tworzenia gier wideo. Napisał o tym na swoim blogu.

Chcę ponownie robić gry. Przestałem być deweloperem prawie ćwierć wieku temu i od tego czasu zmieniło się na świecie tak wiele, że przez dłuższy czas marzyłem, aby stać się ponownie częścią deweloperskiego świata.

Dzięki Ahmadowi cała masa gier niezależnych pojawiła się lub pojawi się na platformie PlayStation, włączając w to No Man's Sky, Hellblade, Robinson: The Journey, Volume, Nuclear Throne, Hotline Miami i nie tylko.

Nie martwcie się, Sony nie chce nic zmieniać. Podejście firmy do twórców niezależnych także nie ulegnie zmianie. Mamy zbyt wielu utalentowanych twórców, którzy potrzebują naszego wsparcia, aby na PlayStation wciąż mogły pojawiać się gry niezależne.

Ahmad rozpoczął swoją karierę jako programista w 1982, wydając wtedy samodzielnie swoją pierwszą grę.

Źródło: http://gematsu.com/2015/11/shahid-ahmad-leaving-playstation

Tagi: PlayStation 4 shahid ahmad Sony