Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 21.08.2015 18:26
Jak podwoić pojemność baterii w padzie do PS4?
9541V

Jak podwoić pojemność baterii w padzie do PS4?

Nie oszukujmy się, ale pojemność baterii w padzie DualShock 4 często nie jest wystarczająca. Wystarczy tylko kilka godzin gry, aby ją w pełni rozładować, co zmusza nas do podłączenia pada pod port USB. 1000 mAh to jednak trochę za mało. Jak więc podwoić tę wartość i nie wydać więcej niż 25 złotych? Wbrew pozorom nie jest to trudne.

Mianowicie baterię w padzie DualShock 4 można naprawdę łatwo wymienić. Wystarczy odkręcić kilka śrubek, otworzyć pada, wypiąć baterię, wpiąć nową, skręcić pada z powrotem. Nic więcej. Producenci i sprzedawcy również zauważyli, że nie jest to specjalnie skomplikowana czynność, dlatego od jakiegoś czasu zaczęli oferować na rynku baterie, które są w pełni kompatybilne z padem DualShock 4. Różnica polega na tym, że mają 2000 mAh, co skutecznie podwaja czas pracy kontrolera.

Nie trzeba nawet się za nimi specjalnie rozglądać. Wystarczy rzut oka na eBay, aby zobaczyć interesującą nas baterię w cenie 4,32 dolara. Rzut okiem na nasze rodzime serwisy aukcyjne również potwierdza, że takie rozwiązanie jest bez większych problemów dostępne na naszym rynku. Przy zakupie trzeba tylko zwrócić uwagę na to, aby wszystkie dane dotyczące np. napięcia się zgadzały.

Źródło: http://ps4daily.com/2015/08/ps4-2000-mah-battery/

Tagi: dualshock 4 PlayStation 4 Sony