Vampire Survivors

Vampire Survivors

7,7
26 oceny

Ocena wg platformy:

XSX|S 8.2
NS -
PC 7.8
XONE 8.0
Mobile 9.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Luca Galante
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
20.10.2022
Europa:
20.10.2022
Producent:
Luca Galante
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
20.10.2022
Europa:
20.10.2022

Vampire Survivors - opis gry

Vampire Survivors to gra akcji z elementami roguelike, za której produkcję i wydanie odpowiadał Luca Galante. Tytuł ukazał się na PC, urządzeniach mobilnych oraz konsolach.

Fabuła - Vampire Survivors

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła w Vampire Survivors ma charakter główne pretekstowy. Akcja rozgrywa się na włoskiej prowincji terroryzowanej przez Bisconte Draculó przyzwanymi przezeń hordami potworów. Rękawicę antagoniście rzuca rodzina Belpaese i garstka nielicznych ocalałych, która przebija przez rozmaite miejscówki opanowane przez monstra: lasy, nawiedzoną bibliotekę, opuszczone budynki itd.

Rozgrywka - Vampire Survivors

Założenia rozgrywki, tak jak fabuła, nie są skomplikowane. Zmagania rozpoczynamy od wyboru jednej z kilku grywalnych postaci, które różnią się wyposażeniem i zdolnościami pasywnymi. Następnie trafiamy na pozbawioną jakichkolwiek barier planszę, gdzie musimy przeżyć jak najdłużej dając odpór niezliczonym rzeszom potworów. Za pokonywanie przeciwników otrzymujemy doświadczenie, przy każdym zaś nowym poziomie doświadczenia otrzymujemy możliwość wyboru dodatkowej broni bądź power-upa. Po zgarnięciu wszystkich tego typu bonusów otrzymujemy już natomiast wyłącznie pieniądze bądź kurczaka regenerującego zdrowie. Na planszy znajdziemy też skrzynie ze skarbami podnoszącymi nasze szanse na sukces.

Jedna sesja trwa piętnaście lub trzydzieści minut w zależności od planszy. Planszę zaliczamy, jeśli uda nam się przeżyć przez ten czas. Po upływie wspomnianego limitu na mapie pojawia się wyjątkowo trudny przeciwnik w postaci Śmierci, a po każdej kolejnej przeżytej minucie kolejny.

Między sesjami możemy przeznaczyć złoto na zakup permanentnych power-upów lub odblokowanie nowych postaci. Dodatkową zawartość można też odblokować dzięki wyzwaniom.

Wideo - Vampire Survivors

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper