Twinsen’s Little Big Adventure Remastered

Twinsen's Little Big Adventure Remastered

Producent:
[2.21]
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
2024
Europa:
2024
Producent:
[2.21]
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
2024
Europa:
2024

Twinsen's Little Big Adventure Remastered - opis gry

Twinsen’s Little Big Adventure Remastered to gra action-adventure wyprodukowana przez studio [2.21]. Tytuł ukazał się na PC i konsolach. Jest on remakem kultowej pozycji z 1994 roku.

Fabuła - Twinsen’s Little Big Adventure Remastered

Wersja Remastered pozostaje wierna pierwowzorowi z lat 90. Akcja Little Big Adventure rozgrywa się na planecie zwanej Twinsun. Żyją na niej cztery rasy, które harmonijnie rozwijały się do czasu przybycia doktora Funrocka. Ten wykorzystując technologię umożliwiającą klonowanie i teleportowanie przejmuje władzę nad światem i rządzi nim żelazną ręką. Stłamszeni mieszkańcy nadzieję pokładają już tylko w starej legendzie o bogini Sendell, która z powrotem ma przywrócić pokój. Funfrock, zdając sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia, zabrania jednak wykorzystywania jej wizerunku. Idzie w tym tak daleko, że kontroluje nawet myśli swoich poddanych. Jego ofiarą staje się główny bohater, zwyczajny zjadacz chleba Twinsen, który miał pecha, bo pewnej nocy Sendell zjawiła się w jego śnie.

Rozgrywka - Twinsen’s Little Big Adventure Remastered

Rozgrywka również nie uległa znaczącym zmianom. Wydarzenia przedstawia izometryczna kamera. Rozgrywka polega przede wszystkim na eksploracji świata i interakcji z nim. Dość unikalny jest patent, który pozwala zmieniać nastawienie Twinsena. Do wyboru mamy cztery rodzaje zachowania: normalne, agresywne, atletyczne i dyskretne. Normalne przydaje się podczas zwyczajnej eksploracji, agresywne gdy musimy walczyć, atletyczne ułatwia ucieczkę, a dyskretne pozwala się skradać za plecami wrogo nastawionych NPC-ów.

Little Big Adventure rozgrywa się w częściowo otwartym świecie, w którym na bohatera czeka wiele różnego rodzaju wyzwań. Twinsen musi nie tylko walczyć (choć generalnie jednak lepiej unikać starć), ale także rozwiązywać zagadki oraz spełniać inne stawiane przed nim wytyczne. Pozwala to z czasem otwierać nowe podwoje pozwalające dostać się w inne (niedostępne początkowo) regiony Twinsun, a w dalszej perspektywie - obalić tyrana.

Nowości - Twinsen’s Little Big Adventure Remastered

Wersja Remastered oferuje odświeżoną oprawę graficzną, dźwiękową i poprawione sterowanie. Zawartość gry nie uległa zmianie.

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper