Death's Door

Death's Door

8,1
33 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.5
XSX|S 7.8
NS 8.0
PC 8.2
PS4 9.0
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Acid Nerve
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
17 godzin
Premiery
Świat:
20.07.2021
Europa:
20.07.2021
Producent:
Acid Nerve
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
17 godzin
Premiery
Świat:
20.07.2021
Europa:
20.07.2021

Recenzja redakcji

Death's Door – recenzja gry. Mały kruk w wielkim świecie
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
Death's Door – recenzja gry. Mały kruk w wielkim świecie
PS5 XSX|S PC PS4 XONE

Death's Door - opis gry

Death's Door to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Acid Nerve i wydana przez Devolver Digital. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series, PS4, PS5 i Switch.

Fabuła - Death’s Door

Dalsza część tekstu pod wideo

Głównym bohaterem jest Kruk, do którego zadań należy zbieranie dusz. Punktem wyjścia dla jego historii jest incydent, gdy jedna z dusz zostaje ukradziona i trafia do świata, gdzie śmierć nie istnieje. Zadaniem głównego bohatera jest ją odzyskać i przy okazji poradzić sobie w zupełnie nieznanych warunkach.

Rozgrywka - Death’s Door

Podczas zmagań odwiedzamy rozmaite zróżnicowane (pod względem wyglądu i wyzwań) miejscówki. Gra posiada strukturę inspirowaną serią Metroid - podróżując przez kolejne lokacje natrafiamy na drzwi, które kierują nas do huba, bazy wypadowej, tym samym otwierając nowy skrót ułatwiający przemieszczanie.

Walki są w Death’s Door zręcznościowe, a wydarzenia śledzimy z kamery zawieszonej nad Krukiem. Sam system natomiast nie należy do najbardziej skomplikowanych pod słońcem. Nasz podopieczny najczęściej posługuje się mieczem, ale może też korzystać z innych znalezionych rodzajów oręża. Sterowanie wygląda tak samo niezależnie od wyekwipowania przedmiotu: bronią można wykonać proste combo albo silny atak wymagający uprzedniego naładowania. Oprócz tego korzystamy też z turlania pozwalającego unikać ataków nieprzyjaciół. Na uwagę zasługuje patent ze wskaźnikiem many - wymaga jej niemal każda umiejętność w grze, lecz zregenerować ją można zadając obrażenia nieprzyjaciołom, co wprowadza pewien element strategicznego planowania.

Podróżując przez biomy składające się na świat gry trafiamy na różnorakie wyzwania, np. konieczność zniszczenia wskazanych celów. Ich zrealizowanie pozwala kontynuować przygodę. W Death’s Door nie brakuje również starć z bossami.

Wideo - Death's Door

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper