The Magister

The Magister

8,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

XONE -
NS -
PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nerdook Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Karciana
Premiery
Świat:
02.09.2021
Europa:
02.09.2021
Producent:
Nerdook Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Karciana
Premiery
Świat:
02.09.2021
Europa:
02.09.2021

The Magister - opis gry

The Magister to gra przygodowa z karcianym systemem walki i elementami RPG. Tytuł ukazał się na PC oraz konsoli Nintendo Switch. Za jego produkcję odpowiadało studio Nerdook, a za wydanie Digerati.

Rozgrywka - The Magister

W The Magister nasze zadanie polega na odszukaniu mordercy, przy czym za każdym razem jest to ktoś inny. Przy każdej sesji zmieniają się też wydarzenia, ślady, dowody, motywy itd. Podczas zmagań wcielamy się w "Mistrza" (magister) wybierając spośród dostępnych postaci. Każda z nich dysponuje innymi umiejętnościami. Na rozwiązanie sprawy mamy czternaście dni.

Produkcja studia Nerdook na pozór przypomina Cluedo, jednak w rzeczywistości rozgrywka jest tutaj bardziej złożona, łącząc cechy różnych gatunków. Mamy tu zatem budowanie talii, zarządzanie zasobami/czasem i strategię turową. Śledztwo, jak wspomniano wyżej, rozgrywa się na przestrzeni czternastu dni. Każdego dnia pobytu w miasteczku Silverhurst, gdzie dokonano morderstwa, możemy wykonać określoną liczbę czynności, to zaś powoduje, iż stopniowo upływa czas. Ważną częścią zmagań jest nawiązywanie relacji z mieszkańcami; o stopniu relacji informują gwiazdki (od zera do trzech). Z niektórymi trzeba się zapoznać, by ujawnili nam przydatne wiadomości, co wymaga czasu.

W grze nie brakuje potyczek. Starcia da się jednak rozstrzygać na dwa sposoby: albo dyplomacją (należy wówczas zmniejszyć wściekłość rywala), albo staczając karciany pojedynek. Rywalizacja jest turowa, a im więcej kart użyjemy w trakcie naszej tury, tym dłużej będziemy musieli czekać na kolejny ruch. Każdy z dostępnych “Mistrzów” dysponuje własną unikalną talią.   

Wideo - The Magister

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych