The Darkness II

The Darkness II

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS3 7.9
X360 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Digital Extremes
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
4
Premiery
Świat:
07.02.2012
Europa:
10.02.2012
Polska:
10.02.2012
Producent:
Digital Extremes
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Akcja
Śr. czas:
10 godzin
Liczba graczy:
4
Premiery
Świat:
07.02.2012
Europa:
10.02.2012
Polska:
10.02.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: The Darkness II (PS3)
Zdjęcie Musiol

Musiol

8.5
Recenzja: The Darkness II (PS3)

The Darkness II - opis gry

The Darkness II to kontynuacja wydanych w 2007 roku przygód władającego Ciemnością Jackiego Estacado autorstwa szwedzkiego Starbreeze Studios. Za deweloping sequela odpowiada Digital Extremes.

Po wydarzeniach z części pierwszej bohater zostaje donem mafijnej rodziny Franchetti. Nie ma jednak mowy o sielance, bowiem na jego dar czyhają członkowie okultystycznej organizacji zwanej Bractwem, którzy wykorzystać chcą potęgę, jaką daje Ciemność, do własnych celów. Oczywiście Jackie nie może na to pozwolić i wypowiada nowemu zagrożeniu wojnę, samemu wciąż zmagając się ze śmiercią ukochanej, do której doszło w prequelu.

Największą zmianą w mechanice gry jest tzw. system quad-wielding, który pozwala na prowadzenie ostrzału z fuzji trzymanych w obu dłoniach i używanie przy tym macek będących jednym z plusów bycia nosicielem Ciemności. Tak, jak w części pierwszej eliminować należy źródła światła, w obliczu których niemożliwe jest korzystanie z mocy, a nie zabraknie towarzyszącego nam emisariusza mrocznych sił w postaci Darklinga. Ten oprócz pomocy w otwartej walce przyda się do przemykania ciasnymi szybami wentylacyjnymi i skutecznie wyelimnuje wrogów bez konieczności wszczynania strzelaniny.W

spomniane macki służą jako broń i narzędzie chwytające (podnoszenie uzbrojenia, wyrywanie samochodowych drzwi i używanie ich w charakterze tarczy), ale najciekawsze ich zastosowanie to bardzo brutalne egzekucje, które możemy przeprowadzić na dogorywających oponentach. Całkowitą nowością jest kooperacyjny tryb wieloosobowy zwany w The Darkness II Vendettami, w ramach którego do czterech graczy wciela się w różniące się specjalnymi właściwościami postacie i próbuje wybić jak największą liczbę członków Bractwa w jednej z kilku miejscówek.

Zmiany względem poprzednika zaszły także w kwestii grafiki, która została tym razem wykonana w technice cel-shading, aby jak najbardziej pod względem wizualnym zbliżyć się do komiksowego pierwowzoru. Wymyślna, czasem wręcz absurdalna przemoc nie straciła jednak na swojej mocy ani grama w kreskówkowym ujęciu. W Cimność ponownie zaś wcielił się znany muzyk, Mike Patton, i zrobił to równie brawurowo, jak w poprzedniku. 

Wideo - The Darkness II

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych