The Centennial Case: A Shijima Story

The Centennial Case: A Shijima Story

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PC -
PS5 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
h.a.n.d.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
12.05.2022
Europa:
12.05.2022
Producent:
h.a.n.d.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
12.05.2022
Europa:
12.05.2022

Recenzja redakcji

The Centennial Case: A Shijima Story recenzja
Roger Żochowski

Roger Żochowski

7.5
The Centennial Case: A Shijima Story - recenzja gry. Niespodzianka od Square Enix jak za dawnym lat
PS4 NS PC PS5

The Centennial Case: A Shijima Story - opis gry

The Centennial Case: A Shijima Story to gra przygodowa wyprodukowana przez studio h.a.n.d. i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach.

Fabuła - The Centennial Case: A Shijima Story

Fabuła gry kręci się wokół tytułowego rodu Shijima, w którym od stu lat dochodzi do niewyjaśnionych śmierci. Główną bohaterką jest Haruka Kagami, pisarka specjalizująca się w gatunku kryminałów, na której barki spada zadanie rozwiązanie zagadki. Opowieść rozgrywa się w trzech epokach: w roku 1922, 1972 i 2022.

Rozgrywka - The Centennial Case: A Shijima Story

The Centennial Case: A Shijima Story to gra przygodowa, w której występują prawdziwi aktorzy i na której styl narracji składają się wstawki filmowe. W pracach nad nią uczestniczył Yasuhito Tachibana, producent znanego z serwisu Netflix serialu “Nagi reżyser”. Produkcja h.a.n.d./Square Enix nie jest jednak interaktywnym filmem.

Podczas rozgrywki naszym zadaniem jest wyjaśnieniem czterech morderstw, do których doszło w trzech rzeczonych epokach. Gameplay składa się z trzech części zwanych fazami. Faza pierwsza to samo morderstwo. Możemy je obejrzeć, starając się przy tym zwrócić uwagę na rozmaite szczegóły, które mogą być kluczowe w przyszłości. Druga faza to faza dedukcji. W tzw. przestrzeni poznawczej korzystamy ze zgromadzonych śladów i tajemnic, a na ich podstawie wysuwamy hipotezy. Tworzyć można wiele hipotez, jednak nie oznacza to, że każda prowadzi do prawdy. 

Trzecia faza to rozwiązanie. Na podstawie skonstruowanych przez nas hipotez możemy ustalić tożsamość złoczyńcy. Warto jednak mieć na względzie, iż morderca nie musi przyznać się do winy, nawet jeśli wybierzemy dobrze. W takich sytuacjach należy go przyskrzynić naszą dedukcją. 

Wideo - The Centennial Case: A Shijima Story

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper