The Bouncer

The Bouncer

5,5
32 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dream Factory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.12.2000
Europa:
22.06.2001
Producent:
Dream Factory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
6 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.12.2000
Europa:
22.06.2001

The Bouncer - opis gry

The Bouncer to gra z gatunku beat'em up. Jest to pierwsza produkcja, jaka została wydana przez firmę Squaresoft w Japonii i USA na konsolę PlayStation 2 (w Europie dystrybutorem było Sony). Jej stworzeniem zajęło się studio Dream Factory.

Warstwa fabularna jest wyjątkowo prosta, aczkolwiek stanowi doskonałe wytłumaczenie tego, co dzieje się na ekranie. Gracz może wcielić się w jednego z trzech dostępnych bohaterów, których celem jest odzyskanie porwanej przez jeden z miejscowych gangów dziewczyny. Fabuła jest przekazywana poprzez przerywniki filmowe, z których lwia część trwa dłużej, aniżeli poszczególne, grywalne sekcje. Do naszej dyspozycji oddano takie postacie jak: Sion Barzahd, Volt Kruger i Kou Leifou, które różnią się między sobą przede wszystkim stylem walki. Podczas gdy Krueger jest najwolniejszym, ale zdecydowanie najpotężniejszym bohaterem, Leifoh wyprowadza szybkie, aczkolwiek słabsze ciosy. Barzahd natomiast jest najbardziej uniwersalną z trójki dostępnych postaci.

 

Po każdym z filmików, gracze mogą wybrać interesującego ich bohatera i zająć się eksterminacją przeciwników. Po zakończeniu konkretnego fragmentu gry otrzymujemy tak zwane "Bouncer Points", które stanowią tutejszy odpowiednik punktów doświadczenia. Te możemy wydać na wytrzymałość, siłę ataku, skuteczność obrony, a także odblokowanie specjalnych ciosów. Oprócz trybu fabularnego, w The Bouncer znalazły się takie warianty rozgrywki jak: Extra Game (umożliwiający rozpoczęcie nowej przygody "dopakowaną" wcześniej postacią), Survival Mode (gracze wcielają się tutaj w jednego z odblokowanych zawodników i stawiają czoła następującym po sobie falom przeciwników) oraz Versus Mode, na który składają się dwa tryby. W pierwszym z nich naprzeciw siebie może stanąć maksymalnie czterech graczy. W drugim wspólnie bawić się mogą dwie osoby, jakie mają do dyspozycji swojego zawodnika oraz dwóch innych, sterowanych przez Sztuczną Inteligencję.

 

W momencie premiery gra zachwycała przede wszystkim oprawą, która doskonale reprezentowała możliwości nowej konsoli Sony.

Wideo - The Bouncer

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych