The Alto Collection

The Alto Collection

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Alto
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Kolekcje
Śr. czas:
0 godzin
Premiery
Świat:
13.08.2020
Europa:
13.08.2020
Producent:
Team Alto
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Zręcznościowa,   Kolekcje
Śr. czas:
0 godzin
Premiery
Świat:
13.08.2020
Europa:
13.08.2020

The Alto Collection - opis gry

The Alto Collection to wydanie zbiorcze oferujące dwie gry zręcznościowe z serii Alto: Alto’s Adventure oraz Alto’s Odyssey. Kolekcja ukazała się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch (ta ostatnia wersja ukazała się w późniejszym terminie). Za produkcję odpowiadał Team Alto.

Kolekcja zawiera dwie gry:

Alto's Adventure

Alto’s Adventure to dwuwymiarowa gra zręcznościowa w konwencji endless runnera. Produkcja studia Snowman pozwala nam przejąć kontrolę nad snowboardzistą o imieniu Alto pędzącym nieustannie w prawą stronę przez generowane proceduralnie lokacje, choć określenie “przejęcie kontroli” jest mimo wszystko nieco na wyrost. Nasz podopieczny porusza się bowiem sam, a do naszych ‘obowiązków’ należy wykonywanie skoków i ewentualnie rozmaitych ewolucji (gdy już znajdujemy się w powietrzu), za co otrzymujemy punkty.

Oprócz omijania przeszkód i pędzenia przed siebie na złamanie karku rozgrywkę urozmaica możliwość wykonywania różnych zadań. Twórcy przygotowali ich łącznie sto osiemdziesiąt. Mogą one wymagać pokonania odpowiedniego dystansu, dużych rozpadlin uratowania zbiegłych lam, jeżdżenia po dachach budynków czy przechytrzenia wioskowej starszyzny. Za realizowanie tych celów otrzymujemy nagrody.

Główne założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Tytuł pozwala nam się wcielić w jeżdżącego na desce Alto lub w którąś z paru innych grywalnych postaci (różniących się pewnymi cechami) mknących przez generowane proceduralnie lokacje.

Alto’s Odyssey wprowadza do formuły niemało nowego. Po pierwsze, zmieniła się estetyka. Nie odwiedzamy już lokacji zimowych, tylko pustynne (a w nich pomniejsze biomy). Po drugie, twórcy wprowadzili kilka nowych mechanik i rozwiązań. Wymienić spośród nich można jeżdżenie po ścianach, mechaniki związane z wodą, tornada, spadające platformy, odbijanie się od balonów itd. Powracają ponadto patent z pierwowzoru: zmieniające się pory dnia i warunki pogodowe czy wingsuit.

Wymagania sprzętowe - The Alto Collection

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 7 (32-bitowy)
  • Procesor: Dwurdzeniowy 2,4 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Wolne miejsce na dysku: 400 MB
  • DirectX: 11
  • Karta graficzna: GeForce 880 GT / AMD HD 6850 / Intel HD Graphics 520 lub lepsza

Wideo - The Alto Collection

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych