The Angry Video Game Nerd I & II Deluxe

The Angry Video Game Nerd I & II Deluxe

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
FreakZone
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
30.10.2020
Europa:
30.10.2020
Producent:
FreakZone
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Kolekcje
Premiery
Świat:
30.10.2020
Europa:
30.10.2020

The Angry Video Game Nerd I & II Deluxe - opis gry

The Angry Video Game Nerd I & II Deluxe to wydanie zbiorcze dwóch z serii Angry Video Game Nerd wyprodukowanych przez studio FreakZone Games. Składanka ukazała się na PC oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

Składanka oferuje dwie gry:

The Angry Video Game Nerd Adventures: Remassturd

Głównym bohaterem produkcji FreakZone jest James Rolfe, istniejący w rzeczywistości popularny youtuber, który zasłynął z recenzowania (najczęściej) kiepskich, frustrujących retro gier, przy których przeważnie wybucha złością. Zadaniem Jamesa jest uratowanie przyjaciół, którzy zostali wchłonięci i uwięzieni w należącym do niego telewizorze.

Angry Video Game Nerd Adventures to klasyczna dwuwymiarowa platformówka cechująca się dość wysokim stopniem trudności, choć generalnie do wyboru są trzy. Najniższy daje nam nieograniczoną liczbę żyć, kolejny trzydzieści na level, a najwyższy - piętnaście na level. Na przejście czeka tu dziewięć plansz będących często odwołaniem do pewnych tradycji, tropów bądź znajomych stylistyk z czasów sprzętów 8-bitowych, np. level śnieżny czy level rozgrywający się w dalekiej przyszłości.

The Angry Video Game Nerd II: ASSimiliation

Druga część opiera się na podobnych założeniach co pierwsza. Zmianie uległa struktura. Plansze wybieramy z poziomu mapy ‘świata’ (podobnej do tej z Super Mario Bros. 3). Składa się ona w sumie z pięciu regionów, a każdy region to trzy pomniejsze levele i starcie z bossem. W wielu miejscach tytuł czerpie garściami z klasyki (i nie tylko klasyki) medium. Znajdziemy tu zatem miejscówki i wyzwania inspirowane japońskimi shmupami, podwodne plansze z groźnymi wodorostami (jak w pierwszej części Teenage Mutant Ninja Turtles z NES-a), nawiązania do gier z Virtual Boya, planszówek czy filmu “Angry Video Game Nerd: The Movie”.

Oprócz tego inaczej rozłożono też inne akcenty. Tym razem np. James jest jedyną grywalną postacią, ale zamiast tego ma on do dyspozycji różne upgrade'y i dopałki mogące usprawnić jego zdolności tymczasowo lub na stałe (np. Power Glove czy Super Scope).

Nowości

The Angry Video Game Nerd I & II Deluxe oferuje kilka nowości względem pierwowzorów. Jest to poprawiona oprawa graficzna, pewne zmiany w balansie rozgrywki i konstrukcji poziomów, a także zupełnie nowy epizod, którego akcja rozgrywa się po wydarzeniach przedstawionych w obu tytułach. 

Wideo - The Angry Video Game Nerd I & II Deluxe

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper